x-kom hosting

Zasilacz do RTX 4070

punx
utworzono
utworzono

Witajcie,

Planuję wymianę karty graficznej na rtx 4070 i nachodzi mnie jedna kwestia. Czy zasilacz 650W który mam w sygnaturce będzie wystarczający? Strzelam w ciemno, że przepracował już 8 lat.

Swoją drogą, pozostałe podzespoły poradzą sobie przy takich zmianach? Mam tu na myśli głównie płytę główną.
Będę wdzięczny za pomoc :)

leelareso
komentarz
komentarz

Miło by było go wymienić na jakiś markowy z certyfikatem gold też mógł by być 650w. Takie pytanie, ty naprawdę masz tak wywalony ram ;d

punx
komentarz
komentarz

@leelareso Tak, mam taki ram. Co w tym kontekście znaczy "wywalony"? :D

punx
komentarz
komentarz

Działa bardzo dobrze, a przynajmniej tak sobie wmawiam. :D
Ramy to temat na inną okazję, teraz chcę się skupić na karcie graficznej i zasilaczu. Może ktoś jeszcze się wypowie?

anioł2009
komentarz
komentarz

Teoretycznie zasilacz by sobie poradził, 4070 wymaga 1 wtyczki 8pin. Aczkolwiek jesli ma 8 lat to moze byc róznie.

Co do reszty to płyta głowna i cpu sobie poradzą z tym gpu.

Ram, jak wspomniano wyzej do zmiany / zamiany... Obecnie wszystkie pamięci pewnie pracują Ci na 2400mhz co zaniża wydajność zestawu bardziej niż Ci się wydaje. Albo zostaw 2x8 3600 i ustaw xmp na 3600 albo sprzedaj wszystkie ramy i kup zestaw 2x16 3200/3600mhz - więcej pożytku z tego będzie ;) 

  • Dziękuję 1
punx
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzieki. Razem z kartą wpadnie prawdopodobnie nowy zasilacz, 650W z goldem będzie ok?

 

Co do ramów. Zamiana pary 2x8 2400 na takie same 2x8 3600 będzie w porządku? Zostanie wtedy komplet 4x8 3600

Edytowane przez punx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.