x-kom hosting

[5000 - 7000 zł] Nowy solidny laptop do gier VS laptop Gigabyte Aorus

zzzxxx2000
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam :)

 

Po kilku latach ze starym laptopem zdecydowałem się na skok technologiczny i pod presją czasu i promocji zamówiłem:

 

 

Laptop Gigabyte AORUS 5 i7-12700H / RAM 32 GB DDR4 3200 MHz / RTX 3070 140W / 240 Hz 1080p FHD (SE4-73EE314SH) / 1 TB SSD PCIe / Windows 11 Home

 

Okazało się że ostatnia sztuka którą zakupiłem jest jednak niedostępna więc szybko zdecydowałem się na zamiennik w innej konfiguracji bo też był na wyczerpaniu:

 

Laptop Gigabyte Aorus 15 9KF i5-12500H / RAM 32 GB DDR5 4800 MHz / RTX 4060 140W [realnie podobno z 95-100W] / 144 Hz 1080p FHD (9KF-E3EE383SH) / 1 TB SSD PCIe / Windows 11 Home

 

Oczekując na przesyłkę i zagłębiając się w ogólne recenzje laptopa Gigabyte Aorus włącznie z w/w modelem z RTX 4060 który finalnie zakupiłem mam coraz większe wątpliwości czy dokonałem dobrego wyboru niezależnie od jego specyfikacji?

 

Laptop ma ponoć wiele uciążliwych wad fabrycznych o niezidentyfikowanym podłożu tj.:

 

Nagminnie nie działająca klawiatura w wielu egzemplarzach prowadząca do zwrotu zakupionego towaru - totalna porażka :O

Bluescreeny ot tak bez powodu lub w trakcie aktualizacji.

Zwieszanie się systemu z koniecznym twardym resetem poprzez "power".

Problemy z przejściem w tryb uśpienia po zamknięciu klapy i z ponownym uruchomieniem z trybu uśpieni.

Problemy z zasilaczem i właściwym ładowaniem.

Kiepska klawiatura i zapadające się przyciski.

 

Pewnie coś pominąłem bo ogólnie wstępne recenzje których nie miałem czasu obejrzeć przed dokonaniem zakupu nie są przychylne pod względem Gigabyte Aorus i jedynie specyfikacja jest przyzwoita.

 

Ze względu że wyjeżdżam i sprawa jest pilna doradźcie...

 

Zwrócić tego laptopa i wybrać coś innego w tym segmencie za około 6500 zł? Budżet 5000-7000 zł. Może nowa MSI Katana w podobnej konfiguracji lub coś innego?

Zależy mi na solidnym sprzęcie z dobrym chłodzeniem , sztywnymi zawiasami i nie wpadającymi klawiszami i żeby to działało jak należy bo jak można ludziom hurtowo sprzedawać bubel za około 6000 zł w którym nie działa klawiatura w bardzo wielu egzemplarzach :D

 

A może poczekać z 3 miesiące i zobaczyć jaki będzie wysyp nowych konfiguracji? Może i w niższej cenie?

 

P.S. Pytanie bonus bo i tak po fakcie... Która konfiguracja z 2 w/w laptopów jest wydajniejsza do różnych gier... ta z RTX 3070 czy RTX 4060? Proszę nie pytać w co gram bo dopiero zamierzam w coś grać z nowszych tytułów po latach przerwy :P

 

Wszelkie konkretne propozycje najlepiej z linkami mile widziane :)

 

Budżet mam ruchomy na plus więc walcie śmiało jak coś jest serio warte trochę więcej.

 

Pozdrawiam :)

iSkuL
komentarz
komentarz

Masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jak dla mnie wziąć sprawdzić trochę samemu i odesłać jeśli Ci nie siądzie.

zzzxxx2000
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam czasu na testy zwłaszcza płacąc 6500 zł za laptopa z potencjalnie nie działającą klawiaturą po nieokreślonym czasie... może od razu... może za kilka dni lub tygodni... i masą innych problemów.

 

Dlatego szczegółowo opisałem mój problem i nadal szukam odpowiedzi i ewentualnych alternatywnych produktów jeżeli ten laptop to faktycznie porażka.

 

P.S. Znam warunki zwrotu ;)

 

Edit: Kurier dostarczył przesyłkę także proszę pilnie o pomoc bo jak ten laptop to faktycznie bubel to odsyłam go nawet bez otwierania żeby nie tracić czasu i nie wk*** się i szukam na spokojnie czegoś solidnego i sprawdzonego z podobnego segmentu :) licząc się z tym że oczywiście niektóre sztuki z każdej innej oferty mogą być wadliwe... no ale nie aż taka ilość jak podobno w przypadku Gigabyte Aorus "wypoconego" przez Clevo..........

 

Laptopa potrzebuję na dłuższy wyjazd i jest między innymi narzędziem mojej pracy więc nie wchodzą w tym przypadku w grę jakieś tandety z potencjalnie nie działającą klawiaturą itd za ~6500 zł żebym został bez laptopa i bujał się z gwarancjami jak problemy zaczną się po upływie 14 dni od odebrania przesyłki i stracę możliwość zwrotu.

Prosaid
komentarz
komentarz

@zzzxxx2000 Wydajnościowo zakupiłeś dobry laptop, Aorus to jednak wyzsza seria a Gigabyte, myślę że powinno być ok.

 

Jeżeli o jakieś pewniaki w tego typu laptopach to możesz patrzeć na Legiona

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7 5800H/16GB/1TB/Win11 RTX3070 165Hz 6999 zł
Laptop ma dobrą kulturę pracę i wydajność, możesz poczytać opinie w Internecie. Do tego niezła jakość matrycy i gwarancja Lenovo Premium Care

 

iSkuL
komentarz
komentarz

@zzzxxx2000 Widzę, że wspomniałeś o CLEVO. Generalnie ta fabryka produkuje dość solidne laptopy, które raczej chwalone są przez użytkowników niżeli krytykowane. Natomiast z tego co wiem, to seria Aorus nie jest produkowana przez CLEVO, ale być może się mylę i proszę mnie poprawić.

zzzxxx2000
komentarz
komentarz

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Proszę o więcej opinii odnośnie awaryjności laptopów z mojego 1 posta.

 

Może są tutaj jacyś posiadacze owego modelu i mogą podzielić się swoją opinią :) bo jak już wspomniałem potok negatywnych opinii z różnych źródeł odnośnie samego Gigabyte Aorus jest niepokojący.

 

Nadal mile widziane są sugestię zamienników w podobnej lub lepszej konfiguracji.

 

Może coś z MSI lub ASUS?

  • 3 miesiące później...
Earsh
komentarz
komentarz (edytowane)

@zzzxxx2000 zdecydowałeś się na zwrot? Mam ten laptop tydzień, na ten moment nie miałem problemów które opisałeś ale nie jestem zadowolony z kilku elementów. GCC ma sporo błędów. Po każdym uruchomieniu klawiatura nie zapamiętuje ustawień i zamienia się w choinkę. Ustawienia profili też się nie zapisują, więc restart wiąże się z grzebaniem w GCC. W recenzjach sporo osób chwaliło go za chłodzenie i kulturę pracy. Dla mnie praca przy obciążeniu jest niemożliwa bez używania słuchawek ale to mój pierwszy laptop gamingowy i może inne modele mają z tym jeszcze większy problem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.