x-kom hosting

Słaba sekcja zasilania

szkreto
utworzono
utworzono

Czy w płycie Asus PRIME Z790-A WIFI DDR5 sekcja zasilania jest słaba? Pytając w opinii odpowiedzieli mi, że tak jest i może nie dać rady z podkręcaniem i9. Ja będę miał i7 i także planuje ją podkręcić. Prosiłbym o zweryfikowanie tego ;)

Mogeto
komentarz
komentarz

Masz na myśli i7 12700K czy i7 13700K?

szkreto
komentarz
komentarz

@Mogeto 13700kf

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie jest to płyta z wysokiej półki. To budżetowiec wśród płyt Z790, taki bardziej pod i5 13600K. Sekcja zasilania 16+1 nie jest taka zła, będzie można trochę podkręcić tego i7 13700KF, o ile nie przesadzisz z napięciem. Czyli trzeba podejść do tematu z głową i rozsądkiem. Nie podnosić agresywnie napięcia od tego co jest fabrycznie.

szkreto
komentarz
komentarz

Czyli większych problemów nie będzie, tak? Bardziej myślałem o undervoltingu żeby pomóc z ewentualnymi za wysokimi temperaturami. Do tego można ale nie trzeba będzie raczej już nic z oc. Masz może jakieś inne propozycje płyt w podobnym budżecie z wifi ddr5 i pod ten procek? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Masz już tego Asusa, czy po prostu wybrałeś sobie losową płytę i o nią pytasz? Masz już jakąś płytę LGA1700 skoro pytasz o i7 13700KF? Jaki obecny konfig komputera, jakie zastosowanie komputera? Ciężko coś doradzić skoro nie przedstawiłeś sytuacji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.