x-kom hosting

Nagły spadek prędkości internetu

Dziub4
utworzono
utworzono

Cześć mam mały problem z dnia na dzień na moim PC zaobserwowałem spadek prędkości internetu jak zwykle miałem po 700mbps/500 to teraz mam max 9.5mbps dodam że na tym samym kablu po podłączeniu innego komputera interent jest normlanie 700/500 nie mam pojęcia co mogło sie stać wszystkie sterowniki są aktualne gniazdo w komputerze raczej nie jest uszkodzone ponieważ nie odłączam kabla mam nadzieje że ktoś ma jakieś porady co może być przyczyną :/ z góry dzieki

qustosz
komentarz
komentarz

Jaką prędkośc pokazuje windows dla połączenia kablowego?

Dziub4
komentarz
komentarz

@qustosz 10mbps ale mam ustawione negocjowanie jeśli o to chodzi 

 

qustosz
komentarz
komentarz

To w ustawieniach sterownika, zaawansowane wymuś negocjacje 1000 mbps full duplex i zobacz czy się połączy. Jeżeli na innym komputerze na auto negocjacji działą dobrze to obstawiam, że padła karta sieciowa u ciebie skoro na auto negocjuje z routerem 10 mbps.

Jaki Windows?

Dziub4
komentarz
komentarz

@qustosz windows 10 nie ważne na jaki wymusze zawsze mi pokazuje 10 :/

 

qustosz
komentarz
komentarz

Spróbuj w routerze przepiąć kabel w inne wolne miejsce i zobacz wtedy. Spróbuj jak mozesz inny kabel sieciowy. Jak nie pomoze to trzeba kupić karte sieciową, nie jest to kosmicznie drogie.

Dziub4
komentarz
komentarz

@qustosz przepinałem juz kabel próbowałem juz wszystkiego co znalazłem w interencie chyba w rezultacie musze oddać komputer do serwisu może coś naprawiaą :/

qustosz
komentarz
komentarz

Nie naprawią tego. Karta sieciowa jest zintegrowana na płycie głównej i jak zyje nie słyszałem, żeby ktokolwiek to naprawiał.

 

Masz slot PCi-E x1 wolny?

Podaj specyfikację komputera z producentem, modelem i moca zasilacza oraz czy na dniach była u ciebie jakaś burza? Komputer podłączony do listwy antyprzepięciowej?

Dziub4
komentarz
komentarz

@qustosz aktualizacja podłączyłem jakis stary router tym samym kablem i innym kablem dałem interent z niego do komputera i teraz mam 100/150 internet ;d ale to dalej nie to co 700/500

qustosz
komentarz
komentarz

Stary router ma gigabit na wyjściach?

 

Podaj modele tych routerów bo trzeba wróżyć z trawy.

Dziub4
komentarz
komentarz

funbox 3.0 na tym mam 9.5mbps a po podłączeniu do routera  tp link TL-WR841N jest na komputerze koło 100mbps

 

qustosz
komentarz
komentarz

TP-Link ma maks 100Mb/s na portach więc na tp-linku jest dobrze, a na funboxie nie. Więc wychodzi, że funbox nawala.

Dziub4
komentarz
komentarz

@qustosz a to czemu wtedy spadek jest tylko na jednym komputerze a na innych jest dobrze?

qustosz
komentarz
komentarz

Więc albo karta sieciowa w komputerze nawala, albo kabel, albo funbox.

 

Jeżeli po podpięciu TP-Lionka tym kablem Windows pokazuje między routerem, a komputerem 100Mb, a podpionasz pod funboxa i pokazuje 10Mb/s to karta sieciowa zle synchronizuje predkość z funboxem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.