x-kom hosting

4x 8GB RAM pod Ryzen 5 5600

Lucky1777
utworzono
utworzono

Cześć,

Chciałem dokupić dodatkowe dwie kości ram do tego co mam. Ostatnio nie mogłem już dopytać, ale jakiś użytkownik napisał, że Ryzen gryzie się RAMEM w ilości 4 szt. Czy to prawda? Jak to wygląda?

Mogeto
komentarz
komentarz

Cztery moduły bardziej obciążają kontroler pamięci niż dwa, ale to może objawić się głównie w Ryzenach pierwszej generacji gdzie jest starszy kontroler pamięci. W takim przypadku wystarczy zjechać trochę z taktowaniem pamięci RAM i powinno być stabilnie. Ryzeny 1gen w przypadku dwóch modułów są stabilne do 2933, czasem 3200. Cztery moduły powinny być do ujarzmienia w okolicach 2800, ale jest to zależne od konkretnej sztuki procesora, więc u każdego te wartości mogą być trochę inne.

Ty masz R5 5600 więc Ciebie ten temat w ogóle nie dotyczy, w Twoim komputerze bez problemu pójdzie 4x8GB 3600.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.