x-kom hosting

Znikający dysk HDD

robharek
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problemy z dyskiem HDD...mam dysk SSD NVME Samsung SSD 512 gb na windows i niektóre gry oraz HDD Seagate 1tb na gry. Jednak zauważyłem, że po prostu dysk mi znika i pojawia się po kilku minutach kiedy chciałem ściągnąć grę na steamie dokładnie na HDD, jak problem się nie pojawia wyskakują mi błędy w grze podczas uruchamiania, próbowałem zainstalować valoranta jednak to samo się dzieje :( dodaje poniżej screen z crystal dysk. Wymieniłem już kabel sata, który był nowy prosto z nowej płyty głównej (którą kupiłem niecałe rok temu) problem też się pojawia. Proszę o pomoc :(

Screenshot 2023-06-11 172429.png

Screenshot 2023-06-11 172506.png

Edytowane przez robharek

leelareso
komentarz
komentarz

pokazałbyś cały screen z crystal diska a nie tylko kawałek i byś zmienił wartość raw na 10 w ustawieniach w funkcjach zaawansowanych to chyba było

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Brakuje całej prawej strony okna a ona jest kluczowa przy analizie.

robharek
komentarz
komentarz

Wybaczcie! wysyłam już wam pełny screen

Screenshot 2023-06-11 174758.png

Screenshot 2023-06-11 174838.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Ma sporo błędów w locie (parametr C3) poza tym nie widzę specjalnie nic niepokojącego.

robharek
komentarz
komentarz

A co to są błędy w locie?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

 C3 Częstotliwość występowania „błędów w locie” (Hardware ECC Recovered) – Dyski od kilku lat wyposażone są w funkcję korekcji błędów i naprawianie ich. Wartość RAW zawiera ich liczbę – nie jest to jednak dla nas tak bardzo istotne.

 

http://www.korepetycjenowysacz.edu.pl/parametry-smart-dysku-twardego-odczyt-i-opis/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.