x-kom hosting

Dyski do NAS | Backup + chmura

Gorack
utworzono
utworzono (edytowane)

W tej chwili korzystam z leciwego już NAS-a od Synology, model DS213j z dwoma dyskami HDD 1 TB (Raid 1). Kiedyś istniało przekonanie, że SSD nie nadają się do NAS-ów, przechowywania danych, bo są mniej trwałe od HDD. Przyznaje sam do niedawna w to wierzyłem i już prawie zamówiłem dwa Iron Wolfy 4 TB CMR od Seagate ale tak pomyślałem, że może w końcu coś się w tej kwestii zmieniło? Chętniej widziałbym ciche SSD ale czy to już ten czas, czy jeszcze bezpieczniejszą opcją jest HDD? Jakie macie zdanie na ten temat?

 

Zapomniałem dopisać, przestrzeń 4 TB będzie podzielona na pół, pomiędzy dwóch użytkowników do tego mój przydział 1 TB przestrzeń na backup historii plików i ewentualna współdzielone multimedia i 1 TB do wykorzystania w Synology Drive. NAS też nie działa non stop tylko jakieś 8 godzin dziennie więc wydaje mi się, że SSD nie powinno w takich warunkach być złym pomysłem.

Edytowane przez Gorack

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.