x-kom hosting

Wysokie temperatury na customowym chłodzeniu wodnym

Recon_tv
utworzono
utworzono

Zamontowałem ostatnio customowe chłodzenie wodne na procesorze i7 9700KF. Problem w tym, że obojętnie czy procesor jest na bazowych zegarach czy podkręcony do 5Ghz to temperatury przekraczają 90°C w grach, w biosie 60°C. Radiator ma 240mm i 2 wentylatory Genesis Hydrion 120mm, które są podpięte bezpośrednio do zasilacza i czy w tym może tkwić problem że wentylatory pracują na stałych obrotach i nie są w stanie dostosować się do aktualnej temperatury procesora? Pasta to Thermal Grizzly Kryonaut, pompa chodzi cały czas na ok 4200RPM, i do rezerwuaru wałem wodę demineralizowana.

Sławomir
komentarz
komentarz

Możliwości:

-źle skręcony blok- nie dolega do procesora,

 

-wentylatory są tak słabe że nadają się tylko do śmieci.

Polecam kupić tanie dobre arctic p12 max (40zł sztuka)

 

Posiadanie samej wody w układzie, na stałe, nie jest dobrym pomysłem.

Do sprawdzenia szczelności i ogólnej wydajności może być.

Na stałe do układu lepiej kupić gotowy płyn, który prócz funkcji odbierania ciepła, pełni również rolę smaru dla pompy.

 

 

Układ masz dobrze odpowietrzony?

chłodnica robi się ciepła?

 

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Wrzuć zdjęcie tego castoma... jak to wygląda.  Obstawiam też słaby docisk albo zły kierunek przepływu...  Wentylatory taka kupa że nie wspomnę nawet.  :E 

Recon_tv
komentarz
komentarz

20230607_223142.thumb.jpg.abcac7dc79998d56f3b822ad0a837b1e.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Chiński blok na cpu czy to Heatkiller jakiś ??

Chłodnica na dole - lipa

Poprowadzenie węży w pompie i rezie - lipa... woda powinna wpadać od góry a zasilać układ od dołu a u Cb wchodzi zaraz nad wyjściem... Tyle wnioskuje z takiego zdjęcia

Załamany wąż wychodzący z cpu - przynajmniej tak widać.

Słabe wentylatory - lipa

 

Układ do przebudowy.

Recon_tv
komentarz
komentarz

@anioł2009 a wentylatory na chłodnicy powinny wiać na chłodnicę czy wydmuchiwać powietrze w przeciwną stronę tak jak na zdjęciu?

Sławomir
komentarz
komentarz

 

Powinny dmuchać na chłodnice. jednak te wentylatory są poniżej jakiejkolwiek, krytyki jeśli chodzi o zastosowanie na chłodnicach.

anioł2009
komentarz
komentarz

wiac na chłodnicę ale najlepiej żeby zaciągały powietrze z zewnątrz a nie zabierały je karcie grafiki

Recon_tv
komentarz
komentarz

@Sławomira chłodnicę można umieścić na froncie obudowy w pozycji pionowej?

Sławomir
komentarz
komentarz

Można, sam tak mam zamontowaną.

Recon_tv
komentarz
komentarz

@Sławomir zmieniłem te wentylatory na Arctic P12 Max i wodę demineralizowaną na płyn do chłodnic i temperatury pod 100% obciążeniem nie przekraczają 45°C.

  • Dobra wypowiedź 1
Sławomir
komentarz
komentarz

Bardzo ładnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.