x-kom hosting

Jaką pamięć ram wybrać do komputera

jakisgoscu123
utworzono
utworzono

Hej ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie lepiej dopłacić do lepszego ramu, tylko pod zgledem lepszego 0.1% low fps jak widzę na różnych filmach,

Czy warto dopłacać około 80zl do 3600cl16 czy lepiej kupić 3200cl16? 80 zł tańsze

Czy 0.1%low jest tak ważne? (Chodzi mi żeby nie było nawet, najmniejszych ścinek

Bo osobiście tego nie cierpię)

Z góry dziękuję za pomoc 

Sławomir
komentarz
komentarz

Ogólnie 3200MHz, jest uznawane za najlepszy stosunek wydajności do ceny.

To czy warto dopłacać, jest raczej kwestią indywidualną.

 

Wartości 0.1% low, zależą nie tylko od pamięci, ale też od karty graficznej i procesora.

Jeśli któreś z tych urządzeń będzie niedomagać, pojawią się zacięcia.

Np.

- Procesor ma mało rdzeni, wątków a jest wykorzystywany w 95-100%.

- Cała pamięć RAM jest zapełniona.

- Karta graficzna jest z dolnej półki, a ustawione detale ją zabijają.

- Karta graficzna ma mało pamięci vram, lub jest zapełniona w całości.

- Ogólna optymalizacja gry/ programu.

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Chce kupić Ryzena 5700x do Rx 6600 bo. Słysze że warto dopłacić do 8 rdzeni ale czy to już nie jest pszesada, słyszałem że lepsze pamięci to lepiej jeśli chodzi o ryzeny dużo gier ma problem z spadami FPS albo że 0.1%low ma 1fps

Jakgby na dużo filmikach z różnych testów widziałem że 3200mhz cl16 ma Owiele mniejsze 0.1%low nisz 3600cl16 trudno stwierdzić

Wolę mieć 60 FPS i zero ścinek nisz 100fps z minimalnymi ścinkami więc.

 

Sławomir
komentarz
komentarz

0.1% fps, często jest niskie z tego powodu, że to rejestruje przy wczytywaniu gr

 

5700x + rx 6600, to dobre połączenie, i ten procesor wystarczy do końca, czyli 3090.

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

 

Zobacze Jak wyjdzie cenowo jeszcze 

Pożyjemy zobaczymy

Dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.