x-kom hosting

Intel Core i7-3770

uzar007
utworzono
utworzono

Hej, posiadam taki procesor jak w tytule oraz:

-wbudowaną grafikę Intel HD Graphics 4000

-RAM 16GB DDR3

-SSD500gb

itd...

taki słabiak do córki pokoju.

 

Ostatnio zakupiłem także kamerkę sportową i mam problem z odtwarzaniem filmów na tym komputerze z tej kamerki. O ile 4k 60fps odtwarza się płynnie to filmy kręcone w 4K w trybie HDR 10 bitów lub 4k w trybie Cinema są odtwarzane strasznie wolno lub się przycinają. Sterowniki video nowe zainstalowane, wiec w czym może być problem? Za słaby komputer czy coś jest nie tak z oprogramowaniem? Dodam ,że filmy te na telewizorze 3 letnim Sony 4k działają płynnie bez problemu.

 

Proszę o pomoc.

 

 

qustosz
komentarz
komentarz

Hmmm, o SSD 800GB nie słyszałem jeszcze.

uzar007
komentarz
komentarz

Przecież jest napisane 500GB a nie 800

Mogeto
komentarz
komentarz

HD4000 to słabiutki układzik, możliwe, że po prostu nie daje rady.

Dedykowana karta graficzna na pewno by pomogła. Pytanie jaki tam masz zasilacz i jakiego formatu jest obudowa.

uzar007
komentarz
komentarz

Zasilacz ma 300w więc słabo trochę a obudowa MIDI Tower(Akyga). Da się wstawić jakąś kartę graficzną aby łykała bardziej wymagające filmy? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeśli ten zasilacz jest markowy tzn jakiś Dell czy Fortron, można pomyśleć o karcie graficznej, ale jeżeli zasilacz jest no-name to lepiej nie podnosić poboru mocy komputera, więc wszystko zależy jaki to konkretnie zasilacz.

uzar007
komentarz
komentarz

FSP GROUP model FSP300-60EGA

uzar007
komentarz
komentarz

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. 

Mogeto
komentarz
komentarz

Pamiętaj żeby przepiąć przewód sygnałowy z płyty głównej do karty graficznej i zainstalować sterowniki ze strony Nvidii.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.