x-kom hosting

RAM do Laptopa Lenovo G780

kojak1
utworzono
utworzono

Witam,
Posiadam laptop Lenovo G780 model 20138 z procesorem dwurdzeniowym Intel B960 i 1x1 RAM DDR3 4GB Samsung 1333MHZ PC3-12800S-11-11-F3 M471B5273DH0-CK0 1222 oraz dysk SSD. Chciałbym wymienić tą kość 4GB na 2x8GB DDR3. Nie wiem jaką pamięć mam wybrać bo są jeszcze DDR3L z obniżonym napięciem, rożni producenci i boję się że po zakupie okażą się niekompatybilne. Także chciałbym prosić o pomoc przy wyborze. 

Czy takie mogą być? To jest zwykły DDR3 a nie DDR3L https://allegro.pl/oferta/pamiec-ddr3-goodram-sodimm-8gb-1333mhz-pc3-10600-9939999875 
Dzięki!

Mogeto
komentarz
komentarz

To zależy od procesora i od chipsetu w płycie głównej. DDR3L nie są obsługiwane na laptopach z pierwszą generacją Intela.

DDR3L to są pamięci typowo pod czwartą generację Intela. Ty masz drugą. Nie mam pewności czy są obsługiwane przy drugiej generacji, prawdopodobnie tak, ale lepiej nie ryzykować. Czyli w Twoim przypadku bezpieczniej wziąć DDR3, a nie DDR3L.

 

Pamięci które podlinkowałeś będą działać, choć cena trochę droga. Oprócz pamięci RAM musisz mieć jeszcze dysk SSD, bo HDD będzie mocno ograniczać szybkość systemu. Jeszcze przydałoby się ruszyć ten procesor i wymienić na i5 2gen, pod warunkiem, że obecny procesor nie jest lutowany, tylko wkładany.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.