x-kom hosting

Po zmianie procesora komputer się nie włącza

orszul10
utworzono
utworzono

Hej stwierdziłem że 'ulepsze' sobie komputer nowym procesorem, zamieniłem i5-6400 na i7-7700 i po zamontowaniu nowego komputer gaśnie podczas odpalania a gdy gdzieś za 3 razem już zalapie to nie ma obrazu. Spróbowałem zamontować spowrotem stary procek i wszystko działa. Płyta główna to medion H110H4-EM próbowałem już zainstalować najnowszy bios i dalej to samo. Proszę o pomoc 

Mogeto
komentarz
komentarz

Ta płyta główna to jakiś egzotyk OEM z gotowców komputerowych, być może w ogóle nie wspiera procesorów siódmej generacji czyli serii 7000.

Zamiast tego mogłeś dać i7 6700, różnica w wydajności pomiędzy i7 7700 jest bardzo mała.

orszul10
komentarz
komentarz

@Mogeto czyli jedynie zmiana płyty głównej może pomóc?

Mogeto
komentarz
komentarz

Opłacalniej byłoby zwrócić tego i7 7700, o ile masz taką możliwość.

Jaką masz kartę graficzną i do czego używasz komputera?

  • Dobra wypowiedź 1
orszul10
komentarz
komentarz

@Mogeto karta graficzna to Gigabyte GeForce GTX 1660 6GB, a komputera używam głównie do programów symulacyjnych (np. ansys), programów CAD i sporadycznie do gier ale nie jakiś najbardziej wymagających 

Mogeto
komentarz
komentarz

Dodatkowe wątki w i7 6700 na pewno by się przydały. Masz możliwość zwrócenia tego i7 7700? Ile za niego dałeś?

 

Jeśli nie masz możliwości zwrócenia i7 7700, tutaj masz płytę pod niego:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-b250-pc-mate-plyta-glowna

Upewnij się, czy Twoja obudowa pomieści płytę w pełnym rozmiarze ATX.

 

Jeżeli możesz zwrócić i7 7700, weź i7 6700 i wstaw do obecnej płyty głównej.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-intel-core-i76700-nlm

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

EDIT:Nieważne, znalazłem na forum mediona że tylko rewizje 2.x tej płyty obsługują Kaby Lake czyli 7xxx w tym przypadku byłaby to płyta H110H4-EM2. Twoje obsługuje tylko Skylake czyli 6xxx.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.