x-kom hosting

Porada dotycząca płyty głównej

art121
utworzono
utworzono

Cześć, mam trochę wolnych funduszy, które chciałbym przeznaczyć na modernizację sprzętu i zastanawiałem się czy jest w ogóle sens w moim przypadku zmieniać płytę główną?
Obecnie mam Gigabyte GA-A320M-S2H(Micro ATX) z prockiem Ryzen 5 5600 i kartą Radeon rx 6600 xt. Zasilacz Silentium Supremo FM2 Gold 650W. 16gb ddr4 2666mhz (nie ma możliwości na 3200 czy 3600 w tej płycie - i w sumie to jest jeden z powodów dla którego chciałbym płytę zmienić) Póki co, nie chciałbym zmieniać procesora. Komputer jest używany do gier i codziennego użytkowania.

Czy macie propozycje jaką płytę kupić ? Czy raczej odczekać i dozbierać do większej modernizacji?(z procesorem itd.) Format płyty jaki mnie interesuje to Micro ATX(uATX, mATX)
Budżet to powiedzmy ~1000zł

Sławomir
komentarz
komentarz

Wystarczy ci taka płyta

https://www.x-kom.pl/p/609270-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b550m-aorus-elite.html

 

Jednak jeśli zamierzasz w przyszłości zmienić procesor np. na r7 5800x3d

to lepiej kupić już ciut lepszy egzemplarz z w pełni chłodzoną sekcją zasilania.

https://www.x-kom.pl/p/569340-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-b550m-plus.html

  • Super 1
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Różnice w temperaturach są na tyle małe przy nawet 3950X że nie ma sensu dopłacać 250zl

 

 

  • Dziękuję 1
Sławomir
komentarz
komentarz

B550 też ma pci-e 4.0.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Ja bym w ogóle nie wymieniał. Trochę bez sensu robić upgrade z AM4 na AM4. Wyższa prędkość RAM nie jest wystarczającym argumentem.

Zostań przy obecnej płycie głównej, dozbieraj trochę i w przyszłości przejdź na AM5.

 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.