x-kom hosting

Nowe gry i ich zamiłowanie do stutteringu

jakisgoscu123
utworzono
utworzono

Hej ostatnio zauważyłem że wszystkie nowe gry cierpią na stuttering na przykład

(Red dead redemption 2, the Witcher 3 next gen, a i nawet głupi elden ring) gry muszą mieć idealne dopasowanie CPU GPU GB RAM i pcie na tym procesorze, będzie stuttering na przykład, przy bieganiu jeżdżeniu albo pojawiającym się z pupy bossie, a na drugim ani jednego laga,

mam Rx 6600 a jak wiadomo jest to bardzo nie stabilny organizm, musi mieć odpowiednie sterowniki i ustawienia i większego wkładu w to żeby nie ścinał

Wkurza mnie stuttering nawet raz na jakiś czas nie co chwilę ale co 20-80 sekund na przykład w wiedźminie przy jeździe konno 

Jakie jest zdanie na ten temat? Czy macie jakieś porady może jak zwalczyć stuttering?

Sławomir
komentarz
komentarz

stuttering to nie samo GPU.

wszystkie komponenty są ważne.

ilość i szybkość ramu,

procesor,

rodzaj dysku.

detale w grze(czy nie zapełniają całego vramu karty)

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Chciałbym z i5 3450 zaktualizować do Ryzena 5600 najgorsze jest to że nie wiem  czy sttutering przyjedzie czy to wina gier na przykład wiedzmina3 czy coś 

Sławomir
komentarz
komentarz

i5 3450 to tylko 4/4... w wiedźminie 3 next gen.. ten procesor pracuje na 100%

Zmiana platformy powinna zniwelować stuttering.

Mogeto
komentarz
komentarz

Ten procesor ma 11 lat, nic dziwnego, że współczesne gry nie są w pełni płynne. To sukces, że w ogóle się uruchamiają.

Przesiadka na R5 5600 to będzie jak skok do innej galaktyki.

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Mam nadzieję że tak będzie

Dziena za pomoc

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Co to wogule oznacza skok do innej galaktyki?

Oprócz Owiele lepszej wydajności coś się zmieni? 

Szczerze nie wiem co to zmieni oprócz o te nawet 2razy więcej FPS 

leelareso
komentarz
komentarz

:facepalm: Stuttery zależą od wszystkiego, od złej optymalizacji po taką pierdołę jak np zapchany dysk ssd

jakisgoscu123
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam 20gb miejsca na dysku w którym gram w wiedzmina3 zdaje mi się bardziej że to z złej optymalizacji bo dużo ludzi ma problem z stutteringiem 

Whiro
komentarz
komentarz
28 minutes ago, jakisgoscu123 said:

zdaje mi się bardziej że to z złej optymalizacji bo dużo ludzi ma problem z stutteringiem 

Jesli maja zle dopasowane komponenty wzgledem siebie to i spakdki fps gwarantowane, plus tak jak bylo mowione masz dosc start procesor , nie tylko teraz masz wiecej rdzeni ale i szybsze taktowanie. Wszystko to ma duzy wplyw na to jak gry beda ci chodzic. Ostatnio odpalilem The Last of Us, mam dosc nowy sprzet ale przy wysokich ustawieniach mialem spore spadki fps, przy medium juz gra smiga plynnie. 

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Zobaczymy jak to będzie 

leelareso
komentarz
komentarz
3 godziny temu, jakisgoscu123 napisał:

Mam 20gb miejsca na dysku w którym gram w wiedzmina3

Ogólnie powinieneś zostawiać -10% wolnego miejsca w ssd

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Z 231 jest 24 GB więc chyba jest git

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.