x-kom hosting

Jak dobrać odpowiedni monitor? Proszę o pomoc

Atman
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,

 

jakiś czas temu kupiłem nowy komputer na x-comie, najważniejsze ,,bebechy" to karta RTX 3060 Ti oraz procesor Intel i5-12400F dwunastej generacji. Postanowiłem, że czas również na ulepszenie monitora.

 

Problem polega na tym, że nie mam pojęcia jaką dobrać rozdzielczość. Z jednej strony karta powinna udźwignąć 1440p ale nie wiem czy da radę utrzymać stabilne 60 fpsów (choć celujemy w model z 144 Hz przynajmniej) w grach (tym bardziej jeśli będzie podpięty drugi monitor do robienia rzeczy w tle), które wyjdą w ciągu najbliższych lat, bo jeśli nie utrzyma potrzebny byłby upgrade, a tego chciałbym uniknąć. Ponadto zastanawiam się czy gry na PS5 również z czasem działałby w 60 fpsach w takiej rozdzielczości, bo wiem że dodali taką opcję niedawno.

 

Z drugiej strony przy dwóch monitorach mniej wymagająca dla komputera byłaby opcja rozdzielczości Full HD, gdzie na pewno klatki będą spoko ale nie będzie przeskoku w rozdzielczości a ponoć jest ona ogromna.

 

To dla mnie bardzo ważna decyzja, monitor powinien starczyć na ładnych parę lat ale nie chciałbym, żeby komputer musiał być stawiany pod ścianą żeby utrzymać dobre i stałe klatki na sekundę.

Jeśli ktoś posiada wiedzę i mógłby pomóc bardzo proszę o pomoc. Przy okazji przydałaby mi się propozycja dokładnego modelu monitora, nie do końca się na tym znam a tak sprawa byłaby pięknie załatwiona.

 

Z góry dziękuję :)

Sławomir
komentarz
Atman
komentarz
komentarz

@Sławomir Znaczy może źle napisałem, monitor główny nie tylko do PS5 ale głównie też do kompa obok drugiego słabszego który mam teraz. Dzięki za polecajkę modeli, coś z tego wybiorę, ale zastanawiam się czy z taką kartą i prockiem komputer da radę obsłużyć ten główny monitor na 1440p i utrzymać dobrą wydajność. Co myślisz?

Sławomir
komentarz
komentarz

W 1440p powinny być FPS w okolicy 

100 klatek przy zachowaniu wysokich detali, nie ma co przesuwać suwaków dokonać w prawo ze względu na 8GB pamięci vram.

Dodatkowo zawsze możesz się wesprzeć technologią dlss.

Atman
komentarz
komentarz

@Sławomir Okej, 100 klatek to na spokojnie będzie sztos. Bo na takich filmikach to wyglądało znacznie mniej kolorowo: 

 Tu się trzymało tak w granicach 55-90 FPS zazwyczaj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.