x-kom hosting

I5 13600kf 100 stopni

wisnai
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam procesor i5 13600kf i chlodzenie fortis 5 w 3dmarku pod obciazeniem procesor wskakiwal mi na 100 stopni,co prawda temperatura po chwili spadala alw byly takie krytyczne momenty ze ponad 90 bylo tez. W grach po godzinie odnotowano temperature max 83 stopnie ale wachalo sie przy 78. Czy to normalne? 3d mark nie odnotowal spadkow zegarow.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

1.Słabe chłodzenie 2.Mogłeś coś źle zamontować 3. Wszystko razem + kijowa obudowa. Ogólnie winą jest Bardzo słabe chłodzenie jak na ten procesor, zainwestuj w 2 wieżową jakąś albo szarpnij się na aio lub bequiet/noctue chłodzoną powietrzem.

wisnai
komentarz
komentarz

Chlodzenie mialem polecone przez te forum. Obudowe mam w sumie mega slaba

leelareso
komentarz
komentarz

 

wisnai
komentarz
komentarz

A powiedz mi czy dysk samsung 970 evo w idle i max 59 stopni podczas gry to ok temperatury? I ile realnie zmiana obudowy na lepsza moglaby wplynac na dysk

leelareso
komentarz
komentarz

jak na dysk bez radiatora to ok, A co do obudowy by coś porównać bym musiał wiedzieć jaką posiadasz

wisnai
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk ma radiator ten z plyty glownej, moze jest taki cieply bp obudowa goraca?

Silentiumpc gladius m35

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciepło z karty graficznej też  robi swoje, jaki masz układ wentylatorów? Ogólnie poleciłbym jakąś obudowę z przednim panelem z całego meschu,

wisnai
komentarz
komentarz

Z jednej strony jeden dmucha na radiator na chlodzeniu cpu i z drugiej strony 2 na dole, jeden dmucha na karte drugi na piwnice. Nic nie zmienialem tak jak w specyfikacji u producenta obudowy

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

coś takiego? i ten z tyłu raczej wyciąga nie dmucha na cpu.  Dorzuć 1 wentylator z przodu i powinno być lepiej, też możesz się pobawić ich prędkością bo to już zależy od cb i twojego ucha =0image.thumb.png.1cd12897a057943aedc7dcef11879a00.png

wisnai
komentarz
komentarz

Tak, tylko z prawej strony jeszcze jeden wentylator pod spodem

Uwazasz ze nie ma sensu inwestowac 8 stowek w lepsza bude i aio? Przykladowo corsair 4000d airflow i navis f240

leelareso
komentarz
komentarz

aha czyli masz 3, 2 front i 1 tył, to pozostaje ci się bawić obrotami wentylatorów ;d

wisnai
komentarz
komentarz

Mam najwyzsze obroty ustawione z poziomu obudowy. A inaczej to nie wiedzialem ze mozna

I jeszcze jak wyglada ewentualna wymiana dysku m2? Po prostu wsadzam nowa pod radiator bez zmiany pasty czy tsm termopadu?

leelareso
komentarz
komentarz

jak masz na najwyższe w obudowie to raczej już nic nie zrobisz jak masz włączone na wysokie obroty.

wisnai
komentarz
komentarz

Czyli zmiana budy na ta co podalem nie zdziala wiele chyba co?

W ogole trudno sie zaklada takie aio?

leelareso
komentarz
komentarz

zmiana budy na pewno zbije te kilka stopni a co do chłodzenie, jeżeli grasz tylko w gry i nie bawisz się w renderingi to ten fortis ci wystarczy jak masz go na dobrej paście.

wisnai
komentarz
komentarz

Smarowalem ta dolaczona do chlodzenia

W sumie fajne te aio, sprawilby sobie

wisnai
komentarz
komentarz

Kupilem corsair 4000d airflow i navis f240 xd  zobaczymy

MarioMario980
komentarz
komentarz

Zawsze też możesz undervolting zrobić, u mnie temperatury spadły o dobre 14 stopni przy offsecie -0,12.  Przy -0, 05 chodził na 5,2 P i 4,0 E więc   pole do dzialania jest spore. No ale procek kazdy jest inny . 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na B760 nie zrobi UV.

wisnai
komentarz
komentarz (edytowane)

Bedzie okej jak sobie te 3 wentylatory z gladiusa m35 wsadze do corsair airflow 4000D? W sumie bede mial 5

Aio juz przyszlo, czekam na bude jeszcze

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jak dasz AIO na top to trzy 120 na front i jedna na tył.

wisnai
komentarz
komentarz

Ok, no w sumie tak. Dzieki

wisnai
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok podlaczone, tak moze byc? W sensie kable do ogarniecia, mowie o aio i smiglach

IMG_20230606_172706.jpg

16860652415806864319407810815076.jpg

16860652636802276407038499841737.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

obrazek popraw bo nie działa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.