x-kom hosting

Wymiana dysku m2 czy radiator bedzie pasowal

wisnai
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

Mam plyte glowna gigabyte b760m gaming x a na niej slot nvme pod karta graficzna z radiatorem w ktorym dysk nvme juz siedzi, chcialbym go wymienic na inny. Czy radiator be quiet mc1 pro wejdzie mi pod karte graficzna bo tam mam slot, karta rtx 4070ti phantom reunion.

 

Pytanie 2. Jesli nie chcialbym dokupowanego radiatora to jak wyglada sprawa tego wbudowanego w plyte. Tam juz sie pasta rozgrzala czy tam termopad nie znam sie i musze nalozyc nowa na dysk czy jak?

Sławomir
komentarz
komentarz

Na tej płycie głównej masz dwa gniazda pod dyski m.2

Dysk z fabrycznym radiatorem zamontuj w drugie puste gniazdo.

 

Osłona termiczna na dyski, zawsze jest "łączona" z dyskiem za pomocą thermal pada.

image.thumb.png.669a0059b7da1f5f47976e65a41799f8.png

wisnai
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepraszam, niewiele rozumiem, tzn rozumiem, ze mam dwa sloty na nvme, ale powiedzmy ze chce wymienic calkowocie dysk bo poprzedni mi padl, ja go po prostu wymieniam? Czy jak w procesorze musze tego thermal pada wymienic zeby wszystko chlodzilo? Sam jak czytam to co napisalem to brzmi przekomicznie ale nie umiem tego w slowa ubrac

Sławomir
komentarz
komentarz

Ok. Czyli dysk który był zamontowany, Uległ uszkodzeniu.

 

Wymontuj kartę graficzną.

Odkręć osłonę dysku.

Zdejmij ją delikatnie, aby nie uszkodzić termalpada.

Wymontuj dysk.

Skoro nowy dysk ma już swój własny blok chłodzący, to montujesz go w który slot chcesz.

 

Osłonę dysku z płyt głównej najlepiej przykręcić do pustego gniazda, lub wsadzić do pudełka od płyty głównej. Jednak pierw dobrze byłoby zabezpieczyć termalpada przez kurzem przyklejając na niego trochę foli spożywczej. 

  • Dziękuję 1
wisnai
komentarz
komentarz

Super! Łopatologicznie wyjaśnione, dziękuje bardzo.

Sławomir
komentarz
komentarz

Przed cała operacja, odłącz komputer od prądu i przytrzymaj przycisk power przez 5-10 s w celu rozładowania napiecia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.