x-kom hosting

Wentylatory w obudowie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ThreeG ,
MateuszZadyszka
utworzono
utworzono

Witam przymierzam się do zakupu nowego wentylatora na tył do swojej starej obudowy czy to ma sens i schłodzi trochę podzespoły mojego komputera? (proszę nie zwracać na bałagan w kablach)

IMG_9218.jpeg

IMG_9219.jpeg

  • Rekomendowana odpowiedź
ThreeG
komentarz
komentarz

Jak najbardziej ma to sens, z pewnością obniży temperaturę podzespołów

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Trochę obniży, ale nie spodziewaj się jakichś ogromnych różnic. A obawiasz się o któryś podzespół, że ma zbyt wysokie temperatury?

MateuszZadyszka
komentarz
komentarz

Tak mój aktualny procesor AMD fx 8300 na nowej paście termoprzewodzącej wynosi strasznie duże temperatury w zakresie 75 85 stopni chłodzenie jego zostało wymienione jakieś pół roku temu a teraz zbieram na nowy procesor AMD ryzen 3 3100 i nie chciałbym bardzo inwestować w nowe chłodzenie 

  • 3 tygodnie później...
Dalian
komentarz
komentarz

@MateuszZadyszka Na pewno uporządkowanie kabli i przerzucenie ich na drugą stronę (o ile obudowa ma taką możliwość) ci pomoże w swobodnym przepływie powietrza. No i ważne pytanie - czy to co pokazujesz na zdjęciu to jest ten wymieniony cooler? Mam nadzieję, że nie, bo jeśli tak, to imho jest do wymiany na coś co ma szansę go schłodzić. 

  • 2 miesiące później...
profesor2
komentarz
komentarz

pierwsze trzeba odkurzyć komputer z kurzu następnie zamontować pierwszy wentylator z tyłu obudowy, drugi wentylator w bocznej stronie obudowy żeby wyrzucały ciepłe powietrze wtedy temperatura zmiejszy się

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.