x-kom hosting

Rdzenie i wątki w CPU (pomoc w wyborze)

jakisgoscu123
utworzono
utworzono

Hej ostatnio widzę że dużo ludzi zaczyna kupować procesory z 8 rdzeniami a nie 6 rdzeni, (na przykład zamiast 5600x to 5700x) czy warto dopłacać około 300zl do 8 rdzeni? ogólnie aktualizuje CPU bo jest stary jak świat, i teraz chce kupić procesor który będzie mi starczyć z 3-4 nawet pięć lat z Rx 6600, (wiadomo że Rx 6600 to nie jest karta topowa ) ( z tych lepszych) ale właśnie czy się opłaca z taką kartą wiadomo kiedy gram w jakiś duże gry to nie odpalam w tle YouTube i oglądam, więc czy 6 rdzeni i 12 wątków wystarczy żeby pograć i przy okazji renderować (nie w tym samym czasie) jakieś filmy (after effects i inne ''kinda 2D")

Nie chodzi o same FPS ""żeby tam mieć zamiast 70 to 72 FPS"", tylko o nowe tytuły (bo ps5 ma 8 rdzeni i 16 wątków) tylko żeby pograć komfortowo w 60fps bez dużych problemów, z góry dziękuję za pomoc

leelareso
komentarz
komentarz

5700x wg mnie jest dobrym wyborem i skąd wziąłeś to 300zł??? różnica między tymi procesorami to  ~150zł

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Dobra o cenę się nie rozwodzimy ale czy się opłaca przy Rx 6600?

leelareso
komentarz
komentarz

Jak dla mnie ok, ale może ktoś coś bardziej się wypowie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.