x-kom hosting

Wymiana RAM w laptopie

Accivity
utworzono
utworzono

Siema mam pytanko wymieniłem kości w laptopie x2 16gb w informacji ogólniej mam "32,0 GB (dostępne: 15,4 GB)"

Jak miałem włożone x2 8gb miałem dostepne dokladnie tyle samo ram:  15,4GB 

Dlaczego tak sie dzieje?

Laptop ASUS TUF Gaming A15 FA506IHR-HN019 | Laptop | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Ram jakie włozyłem x2 16GB Corsair DDR4 SO-DIMM Value Select PC4-17000 (2133) non-ECC unbuffered

leelareso
komentarz
komentarz

Bios resetowałeś? Patrzyłeś czy kości są kompatybilne? I po co ci tyle ramu do takiego laptopika.

Accivity
komentarz
komentarz

@leelareso Chodzi Tobie o format lapka? co masz na mysli kompatybilne kości? 

Potrzebuje dla gry jak mam byc szczery potrzebuje odpalic kilka kont i troche duzo ramu zjada mi, czesto mi po prostu zamyka apke samoistnie 

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź programem CPU-Z, zakładka "memory".

Accivity
komentarz
komentarz

@Anawa @leelareso Chodzi Tobie o format lapka? co masz na mysli kompatybilne kości? 

Potrzebuje dla gry jak mam byc szczery potrzebuje odpalic kilka kont i troche duzo ramu zjada mi, czesto mi po prostu zamyka apke samoistnie 

 

image.png.8f29f563f0de9f9ba3311266fb0d1911.png

Anawa
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że jest w porządku... (choć mogę się mylić). Niemniej, osobiście do tego laptopa zamontowałbym RAM z wyższym taktowaniem.

Accivity
komentarz
komentarz

@Anawa Zastanawia mnie najbardziej dlaczego jest napisane "32,0 GB (dostępne: 15,4 GB)" a jak zmienie np x2 8gb będzie 16GB a dostepnych identycznie 15,4GB...

Anawa
komentarz
komentarz

Podeślij jeszcze zrzut z CPU-Z zakładak "SPD" dla każdej kości.

Accivity
komentarz
komentarz

@Anawa image.png.88ff143e18005ca304226375b8248440.png

Zobacz powyzej jak mozesz o co chodzi z "sprzetowa zarezerwowaa 16,6GB"

@Anawa image.png.b768b197d0768ba9b1be4075827ed9e1.png

 

image.png.c7f5744e15bf76e85595fc05178733a3.png

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterownik do chipsetu masz wgrany tak samo jak najnowszy bios?

Edytowane przez leelareso
Accivity
komentarz
komentarz

@leelareso  @Anawa 

 

Windows 11 mam wiec chyba same aktualizacje sie robią?

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

no nie:rotfl:Trzeba ze strony producenta laptopa,

Accivity
komentarz
komentarz

@leelaresoPowiesz mi dokładnie jakie sterowniki mam szukać? i jak sprawdzic bo sciaglem program ktory pokazuje ze trzeba zrobic update ale trzeba zaplacic... jest jakis free?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.