x-kom hosting

Chcę zakupić dysk ssd do komputera, ale nie jestem pewny czy płyta główna obsłuży.

M4t3uzs
utworzono
utworzono

Cześć ostatnio składam sobie komputer i mam zamiar zakupić dysk ssd do komputera. Komputer do gier, dysk 1tb. Mam 1 wybrany dysk, ale nwm czy moja płyta go obsłuży. 

Dysk który chce kupić: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-lexar-nm800-pro-1tb-ssd?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=507412&utm_campaign=2023-04&utm_term=Dyski-twarde&ceneo_spo=true&ceneo_cid=ca61ae0e-3218-0c44-c294-bc46942ba0a3

Płyta główna jaką posiadam: https://www.x-kom.pl/p/422202-plyta-glowna-socket-1151-msi-b360m-pro-vdh.html

Jeśli jednak dysk nie będzie w pełni działać to był bym wdzięczny za polecenie jakiegoś dysku do mojej płyty. Budżet to tak poniżej 400 zł (najlepiej jak najmniej xD).

Obecnie posiadam jakieś 2 stare dyski hdd.

Sławomir
komentarz
komentarz

Płyta główna posiada złącze na dyski nvme pci-e 3.0 X4

 

Więc nie ma sensu kupować dysków pci-e 4.0, gniazdo ograniczy transfer danych do maksymalnej prędkości 3500.

 

Do gier wystarczy ci coś pokroju:

kioxia exeria G2

 

Samsung 970 Evo plus

 

Lexar nm620.

 

Adata sx8200 pro

 

iSkuL
komentarz
komentarz

Zgadzam się z @Sławomir natomiast jeśli chcesz go kupić to nie myślę, aby to był też powód aby nie kupować dysku, który wymieniasz. Naprawdę różnica między PCIe Gen4, a PCIe Gen 3 jest duża, a cenowo to np. 100 zł różnicy. Czy to dużo raczej nie. Co prawda nie obsłuży tego Twoja płyta główna więc czasami nie warto przepłacać, ale jeśli chcesz to możesz kupić.

AnyDuck
komentarz
komentarz

@iSkuL Tyle że w praktyce ta różnica tylko w specyficznych sytuacjach będzie prawdziwie odczuwalna(częste kopiowanie dużej ilości plików lub praca w jakimś programie który musi dużą ilość danych doczytywać) bo w innych to raczej nie jest to zauważalne, a i tak płyta nie obsługuje więc trochę kasa w błoto, 100zł można na spokojnie dołożyć do większego dysku, większej ilości i szybszego ramu, lepszej obudowy i tak długo można by wymieniać.

iSkuL
komentarz
komentarz

@AnyDuck tak, to też prawda. W takiej sytuacji możesz kupić Gen3. Ja nie mówię, że to konieczne kupić gen4. Natomiast dla mnie 100 zł to nie jest jakaś duża różnica akurat za dysk.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.