x-kom hosting

Instalacja systemu win 11

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ThreeG ,
jawoci
utworzono
utworzono

Witam,

Mam pytanie, przymierzam się do wymiany wszystkich komponentów (z wyjątkiem Karty graficznej i dysku systemowego) .  Chodzi mi o kwestię instalacji systemu na czysto, na nowym komputerze. Pytanie jak tego dokonać? Czy wystarczy po prostu mieć usb drive z instalatorem win 11, przełożyć stary dysk do nowej płyty, włożyć usb do właściwego usb na płycie głównej? Czy instalator usunie wszystko co było na dysku czy muszę go jakoś wcześniej odróżnić? Jeśli tak to czy mogę to zrobić z poziomu mojego komputera czy potrzbuje drugi komputer do tej czynności? 

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)))) 

 

Ps. Chciałbym podkreślić jestem świeży w tym co robię, bardzo chciałbym złożyć swój komputer samemu więc proszę o wyrozumiałość, brak wiedzy z mojej strony.

  • Rekomendowana odpowiedź
ThreeG
komentarz
komentarz

Wystarczy wspomniany pendrive z Windowsem (ogarniesz go bardzo łatwo z użyciem oficjalnego narzędzia -Media Creation Tool). Wpinasz go i odpalasz instalator poprzez wybranie pendrive w boot menu (zazwyczaj F11/F12 podczas odpalania komputera). Jeśli będą 2 opcje z nazwą pendrive to wybierz opcję z UEFI w nazwie. W samym instalatorze wybierz instalację niestandardową co otworzy okno zarządzania dyskami/partycjami. Jeśli chcesz zrobić instalację na czysto to usuń wszystkie partycje danego dysku, wtedy utworzy się z tego jeden  nieprzydzielony obszar, będzie już wyczyszczony więc wystarczy na niego kliknąć i kliknąć dalej, po tym wystarczy poczekać aż system się zainstaluje.

jawoci
komentarz
komentarz

@ThreeG Dziękuję :))) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.