x-kom hosting

Wzmocnienie sygnału WIFI

B2rT
utworzono
utworzono

Witam, tak jak w temacie, chciałbym wzmocnić sygnał WIFI w moim domu.

 

Na laptopie sieć główna ciągle zrywała, bo router jest oddalony ode mnie ok. 50/60m.

Zainwestowałem w wzmacniacz zasięgu TP-Link RE450, w ustawieniach urządzenia prezentuje 4 na 5 kresek sygnału z głównej sieci.

 

Pytanie, czy są jakieś kierunkowe anteny, tak abym mógł skierować ją na router głównej sieci lub jakieś inne rozwiązanie umożliwiające jeszcze bardziej poprawienie zasięgu?

Dodam tylko, że nie mam możliwość ingerencji w główny router, ani tworzenia sieci MESH i tym podobnych między główną siecią a moim domem.


Dziękuje za wskazówki i pozdrawiam.

qustosz
komentarz
komentarz

W jakiej technologii Internet, jaki dostawca, jaki router (model, producent)?

B2rT
komentarz
komentarz

Główny router marka nie znana ( jest to ogólni dostępny router na osiedlu )

podlaczony do światłowodu, nadaje 2.4ghz 

qustosz
komentarz
komentarz

Podnosisz router i pod spodem będzie nalepka z producentem i modelem, ale jak tylko 2.4Ghz to szału nie będzie bez 5Ghz bo 2.4Ghz z reguły maks ma do 300Mb/s, a to żadko osiągalne stojąc przy samym takim routerze.

B2rT
komentarz
komentarz

Marka i model nie znany dlatego ze nie mam dostępu do tego urządzenia, zależy mi na wzmocnieniu zasięgu, samo łącze nie jest rewelacyjne bo na Speedtest w najlepszym miejscu nie daleko routera osiągam ok. 100mb pobieranie, a u siebie w domu z pomocą wzmacniacza max 30mb 

Bors
komentarz
komentarz

Dzień Dobry,

 

 

Rozumiem że chcesz odbiornik, tego co nadaję zainwestowałeś w Typylina ale dalej nie ma zadowalającego rezultatu? i Chcesz sektora żeby odbiór był zadowalający????

B2rT
komentarz
komentarz

Dokładnie o to mi chodzi 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.