x-kom hosting

Płyta nie przechodzi post testu

dawidd98
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z płytą główną. Płyta uruchamia się kręcą się wszystkie wiatraki, lecz nie wyświetla obrazu ani klawiatura oraz myszka nie reaguje. Próbowałem resetu cmos, przełożyłem kość ram w każdy inny slot ale to też nie pomogło. Testowałem również inny zasilacz i efekt ten sam. Procesor i ram jest sprawny, gdyż testowałem go na innej płycie. Ma ktoś jakiś inny pomysł jak rozwiązać ten problem, czy może płyta jest już nie do odratowania?

Moje podzespoły to

msi h97m-g43

i5 4690k

8gb gskil ares 1600 mhz

asus gtx 1060 6 GB 

zasilacz chieftec 500 wat

xardas228
komentarz
komentarz

Speaker masz w niej podpięty ? Daje jakieś sygnały dźwiękowe ?

dawidd98
komentarz
komentarz

Nie mam głośniczka, który mógłbym podpiąć 

Mogeto
komentarz
komentarz

Chipset H97 na starcie ma obsługę Haswell Refresh czyli 4690K, więc na pewno nie jest to sprawa starego biosu.

Próbujesz odpalać na integrze? Nie masz jakiejś dedykowanej karty?

dawidd98
komentarz
komentarz

Próbowałem na integrze jak i na karcie dedykowanej 

Mogeto
komentarz
komentarz

Bez speakera wiele się nie dowiemy. Możliwe, że pamięć RAM Ares gryzie się z tą płytą główną, dlatego nie odpala. Warto sprawdzić z innym ramem. Jeśli nadal nie działa, to płyta pewnie RIP.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.