x-kom hosting

Nie wykrywa 8 GB z 24 GB RAM - ASUS TUF F15

Accivity
utworzono
utworzono

Mam Corsair Valueselect DDR4 SO-DIMM 16gb 2133MHz ram złączone z 8gb SK hynic 2400T laptop Asus tuf gamings a15. Lapek czyta tylko 16gb. mysalem ze gniazdo jest spalone ale mam druga karte ram 8gb, normalnie je czyta 16gb pokazuje jak ja wloze czyli ze gniazda wszystkie dzialaja. wczesniej miałem na 100% 24gb i dzisiaj sie dopiero zobaczyłem ze jest tylko 16gb

 

Dzięki

leelareso
komentarz
komentarz

Dlaczego nie dobierasz ramu który posiadasz? Przyczyn może być wiele mieszania ze sobą różnych kości.

Accivity
komentarz
komentarz

Właśnie mój błąd nie znam sie zbytnio na tym... 24,0 GB (dostępne: 15,4 GB) to znaczy że kości się gryzą i nie dają maxa?

@leelareso Właśnie mój błąd nie znam sie zbytnio na tym... 24,0 GB (dostępne: 15,4 GB) to znaczy że kości się gryzą i nie dają maxa?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Trochę się pogubiłem, z tego co rozumiem normalnie ci pokazywało, że masz 24gb i teraz pokazało ci 16gb? Jak wrzucisz samą kość to laptop normalnie działa?

Edytowane przez leelareso
Accivity
komentarz
komentarz

@leelareso Laptop normalnie działa. jak wrzuce sama kosc 16 lub 8gb osobno.

Troche źle napisałem. Mam zainstalowaną pamięć RAM 24,0 GB (dostępne: 15,4 GB) 16gb i 8gb. Moje pytania:

  • Najlepiej mieć tej samej firmy i rozmiarowo kości RAM?
  • Moj laptop ma gniazdo na 3200MHz jesli moja kosc 16gb ma 2133MHz będzie go spowalniać, czy to nie ma roznicy znaczacej?
  • Jesli kupie jeszcze jedna kosc 16gb tej samej firmy co mam dla mojego laptopa to nie bedzie "za duzo"?

@leelareso Co do posta to źle to opisałem bo 15,4gb pisalo mi na menadzer zadan i zastanawialem sie czemu tak malo powinno byc 24gb pozniej dopiero wszedlem w system i zobaczylem ze normalnie mi kosci czyta ale i tak powinno byc wiecej? to zalezy od rozmiaru kosci i firmy gryza sie jesli dobrze rozumiem?

leelareso
komentarz
komentarz

1.Ramy tej samej serii najlepiej mieć a jak już się nie da to o takich samych parametrach z tą tamą partią kości np microny z micronami albo szajsungi z szajsungami

2.Gniazdo nie ma nic do tego, kość będzie działać z prędkością kości o najniższej częstotliwości np masz kość 3200 i 2133 to ta z 3200 się zrówna do 2133,

3.Zależy co robisz na laptopie, samo pakowanie 24gb jest bez sensu troszkę. Z tego co rozumiem posiadałeś 8gb i kupiłeś 16gb albo na odwrót to lepiej było zrobić 2x8 gb.

Accivity
komentarz
komentarz

@leelareso No mój błąd, akurat lapka mam do gierek jeśli dokupie extra 16gb tej samej firmy co mam to wieksze bedzie dobrze wtedy? laptop to udziwgnie?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

nie podałeś modelu laptopa ( tak samo można powiedzieć, że masz BMW serii E no ok ale jaki), na laptop to i tak wystarcza 16 gb (ważne by był w dual channel czyli np 2kości po 8gb ram)

Edytowane przez leelareso
Accivity
komentarz
komentarz

@leelareso ASUS TUF F15 15.6in R5 8GB 512GB GTX1650 Gaming Laptop 

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

model masz pod spodem laptopa który z tych image.png.22e14d4018085d2a933979087f8454b9.png 

Edytowane przez leelareso
Accivity
komentarz
komentarz

@leelareso

Screenshot_20230524_231756_Argos.jpg

Chyba wszystkie są zbliżone do siebie

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Tytuł wątku jest kompletnie skopany.

Jak już, to nie czyta 8 z 16-stu...

I mobo wykrywa, a nie czyta.

Edytowane przez Zelazny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.