x-kom hosting

Jaki procesor najlepszy na płytę główną a520m pro?

Wojtek Jagła
utworzono
utworzono

Witam, jak w tytule, planuję kupić jakiś lepszy procek. Aktualnie mam amd 5 2600x, a gram w grę, która mocno obciąża procesor i na moim 5 2600x nie wyrabia tak płynnie, więc jaki najlepszy procek mogę wsadzić do płyty a520m pro

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

Tutaj masz listę, oraz jaki bios będzie wymagany(kolumna Result) pod dany procesor: https://pl.msi.com/Motherboard/A520M-A-PRO/support#cpu

Najmocniejszy pewnie będzie Ryzen 5800X3D

Podaj resztę specyfikacji(Zasilacz, płyta główna, karta graficzna, pamięć ram, monitor i rozdzielczość w jakiej grasz) oraz jakie gry ogrywasz i w jakich masz problem z klatkami.

Mogeto
komentarz
komentarz

To jest biedna mała goła płyta, nie nadaje się pod R7 5800X3D, bo sekcja zasilania wystrzeli w kosmos.

Tutaj rozsądny byłby R5 5600, można ewentualnie zadać sobie pytanie czy warto zaryzykować i szarpnąć się na R7 5700X. Jeżeli tak, to sugerowałbym undervolting by lekko ograniczyć jego pobór mocy, by płyta główna nie miała problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

właśnie myślałem nad R5 5600g, ale tutaj pytanie, czy jest jakiś lepszy procek od 5600g, bo ten ten  R7 5700X byłby bardzo fajny, ale jednak ta płyta jest problemem, i nie wiem, czy chcę ryzykować...

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

R5 5600G jest wydajnościowo podobny do R5 5500 więc przyrost na tle R5 2600X nie będzie duży. Celuj minimum w R5 5600.

Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

@Mogeto a jakbym chciał jakiś lepszy procek jak np 7 5700x to musiałbym kupić jakąś lepszą płytę główną prawda? no bo ten R5 5600 to nie jest jakiś dobry procesor jednak, jak ja gram na dość dużym obciążeniu procesora

Mogeto
komentarz
komentarz

Jaką w ogóle masz kartę graficzną?

Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

@Mogeto Geforce GTX 1650

Mogeto
komentarz
komentarz

Ja myślałem, że masz dużo lepszą kartę graficzną.

Połączenie przyzwoitego procesora ze słabą kartą graficzną (czyli R7 5700X + GTX1650) nie ma sensu.  Czegoś takiego się nie składa, to głupota.

Mówisz, że R5 5600 jest słaby. Ludzie parują R5 5600 z kartami typu RTX3070 i nikt nie narzeka, a Ty masz zamiar połączyć R7 5700X z GTX'em 1650.

To nie R5 5600 jest słaby. To GTX1650 jest słaby.  Zostaw obecnego R5 2600X w spokoju, połącz go z kartą typu RX 6600XT lub RTX3060 to zobaczysz różnicę. Dopiero później myśl o wymianie procesora. W pierwszej kolejności masz do wymiany kartę graficzną, bo to ona jest najsłabszym ogniwem, a nie procesor.

 

Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

tylko mówię ci, że ja gram na dużym obciążeniu procka, a ta gra (minecraft) to jest głównie procesor a nie karta graficzna, i dlatego pytam, bo może się mylę, bo nie znam się na tym, ale na prawdę połączenie dobry procek a słaba karta to złe połączenie?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A ile FPS-ów (klatek na sekundę) Ci ten Minecraft wyciąga i w jakiej grasz rozdzielczości ekranu?

Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

@FrogsterPL gram na full hd, a co do minecrafta to mówię, że mocno obciąża procesor, bo gram na włączonych czterech minecraftach na raz, nie chce mi się tłumaczyć po co, ale dużo osób tak robi, że gra nawet na 12-15 włączonych na raz, ale mi maksymalnie mój obecny procesor daje radę mieć włączone zaledwie 4 na raz, a bym chciał po 8 mieć, ale do tego potrzebuje dobrego procka, a do co fpsów to mam 80-130 w grze

xardas228
komentarz
komentarz

Obecny rekord w speedrun-owaniu minecrafta został ustanowiony na ryzenie 5950x rtx 3060. Ciężko powiedzieć jak jest z ramem, czy każda instancja z 15 musi dostać swoje 2gb? Jeśli tak to pewnie przydałoby się 32gb ramu minimum. Generalnie patrząc na topkę to wszyscy ryzeny 5900, karty różne widać tam 2060,3060,3080,1060,1650. Top 8 ma inny procek - 11400f i już odpala tylko 8 instancji minecrafta, 5600 pewnie będzie na tym samym poziomie. Top 11 ma ryzena 5900 i gtx 1060 a odpala tylko 10 instancji, więc słabsza karta graficzna też może trochę przeszkadzać. Ten ma ryzen 3600/1650 i odpala 6 instancji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.