x-kom hosting

Czy uruchomienie Secure Boot jest bezpieczne?

bocianoff
utworzono
utworzono

Witajcie, zwracam się do Was z pytaniem, być może banalnym: czy uruchomienie funkcji SecureBoot w BIOS jest bezpieczne? Kilka dni temu odebrałem złożony komputer z systemem ze sklepu ProLine i niektóre aplikacje nie chcą działać ze względu na brak aktywnego trybu SecureBoot. Nie jestem pewien, czy opcja ta wyłączona jest umyślnie, bo może powodować jakieś kłopoty, czy jest to domyślne ustawienie płyty głównej, które spokojnie mogę zmienić. Wolę się upewnić, bo z nowym sprzętem wiadomo jak jest - człowiek obchodzi się jak z jajkiem i na wszystko uważa.

Płyta główna to GIGABYTE Z790 UD AX DDR5.

Dzięki.

Gawel
komentarz
komentarz

Włącz i zobacz. Dziwne że sami podczas instalacji systemu tego nie zrobili. Jak będzie czarny ekran to masz problem

qustosz
komentarz
komentarz

Możliwe, ze celowo mu to wyłączyli w BIOS bo raczej w 99,9% przypadków jest to domyślnie włączone w BIOS.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.