x-kom hosting

Monitor LCD AOC CU34G2X/BK 34 " 3440 x 1440 px VA

sirbako
utworzono
utworzono

Witam,

 

mam pytanie do ekspertów! Czy taki monitor jest dobry do przeglądania stron internetowych, gry PS4, filmy. Głównie chodzi mi o zmęczenie wzroku na zwykłym TV, który używam bo ma tylko 60 Hz odświeżania i po 6h siedzeniu przed TV mam oczy jak wampir :p Link poniżej:

 

https://allegro.pl/oferta/monitor-aoc-g2-cu34g2x-34-3440x1440px-144hz-13457355941

 

Czy ten model się opłaca w tej cenie?

Navier
komentarz
komentarz

Na PS4 będziesz miał czarne pasy po bokach i skalowanie 1080p do 2560x1440. Poza tym, o ile mnie pamięć nie myli, PS4 nie obsługuje VRR i max to 60Hz.

sirbako
komentarz
komentarz

@Navier Jaki byś mi polecił monitor, nie zależy mi na zakrzywionym. Głównie chodzi mi o to, żeby nie męczył wzroku przy dłuższym przesiadywaniu.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Głównym powodem zmęczenia wzroku jest za wysoka jasność / źle dopasowana do warunków w pomieszczeniu. Lwia część osób korzysta z HDR-u, który na Windowsie po prostu średnio działa, a przy tym monitor grzeje z maksymalną jasnością przez większość czasu.

 

Takim bezpiecznym wyborem, który sprawdzi się na PC oraz na konsoli (nawet nowej generacji) będzie iiyama GB2870UHSU-B1To po prostu bardzo poprawny monitor 4k 120Hz, który również został wyposażony w HDMI. 
Natomiast jeśli masz problem ze zmęczonymi oczami, to najlepiej będzie jeśli wyłączysz protokół HDR ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.