x-kom hosting

Jaki RAM dokupić do obecnego zestawu

Frendwest
utworzono
utworzono

Cześć,

 

w zawiązku z cenami RAM'u chciałem dokupić sobie dodatkowe 16GB albo wymienić całość na 32GB.

 

Co polecalibyście do takiej konfiguracji, żeby działało możliwie optymalnie:

 

Pamięć Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 PV416G373C7K
Płyta Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC DDR4
Procesor Intel Core i7-10700K Comet Lake 3,8 GHz s.1200 Box

 

Dzięki!

Mogeto
komentarz
komentarz

Najlepiej gdybyś dołożył identyczne do obecnych.

Pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Memory oraz SPD)

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak czułem, że nie masz włączonego XMP dlatego chciałem zobaczyć zakładkę Memory.

Masz ustawione na 2133 bo DRAM Frequency 1066 x2 to 2133.  Kupiłeś RAM 3733 a do tej pory ciągle było ustawione na 2133.

 

6 minut temu, Frendwest napisał:

jest taka jak w linku, będzie OK?

To inna seria. Lepiej dołożyć identyczne, czyli:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/patriot-viper-16gb-3733mhz-cl17-ddr4-2x8

Frendwest
komentarz
komentarz

@Mogeto

chyba dałem pupy w temacie bo podjarany zwiększeniem wydajności podkręciłem RAM w EasyTune na 37.33 i komp się sam resetuje przy starcie. Jakoś samemu mogę to naprawić

Frendwest
komentarz
komentarz

@Mogeto

Zresetowałem BIOS na CMOS, wróciło do fabrycznych i odpalił.  Jak inaczej można to ustawić żeby działało na 3733 wiedząc, że zmieniając przez EasyTune ciągle się resetuje?

leelareso
komentarz
komentarz

ale to się w biosie robi i wywal easytune, w intelach ta opcja nazywa się x.m.p profile i tam wybierasz najwyższą jaka jest dla twoich pamięci. To co robiłes przed chwilą to pewnie mnożnik od procesora.

Frendwest
komentarz
komentarz

@leelareso

No właśnie ustawiłem już jak być powinno, spanikowałem jak totalny dzieciak :D 

 

swoją drogą, czy obecny RAM jaki posiadam jest w czymkolwiek lepszy od wspomnianego przeze mnie modelu? Używki starszej wersji są na allegro droższe od nowych sztuk :/

Mogeto
komentarz
komentarz

To jest nowsza seria. Na papierze specyfikacja taka sama, więc teoretycznie nie powinno być problemów, tylko pytanie czy zastosowali taki sam rodzaj kości, czyli w tym wypadku Hynixy. Jeżeli wszystkie cztery moduły mają działać na tym samym profilu XMP, najlepiej gdy wszystkie cztery są identyczne, ale prawdopodobnie z szarymi Viperami Steel nie będzie żadnego problemu, bo możliwe, że zmienili tylko sam radiator. Ja brałbym używane czerwone, ale jeżeli zależy Ci na fabrycznie nowych, to nie masz innego wyjścia niż szare Viper Steel.

Frendwest
komentarz
komentarz

@Mogeto Wziąłem szare, wszystko działa jak trzeba. Dzięki!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.