x-kom hosting

Kłopoty z mikrofonem

Camcia
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć!

Przerzuciłam się ostatnio na inny komputer i pojawia się u mnie problem związany z mikrofonem. Testowałam trzy różne mikrofony, żaden nie działa poprawnie. Włączając opcję nasłuchiwania na dwóch pierwszych mikrofonach nie jestem w stanie usłyszeć nawet swojego głosu, staje się to realne dopiero w momencie podwyższenia wydajności mikrofonu o 30db, ale wraz z tym zwiększają się również szumy i buczenia. Trzeci mikrofon jest nawiedzony i się go boję. Wydaje dźwięki jak z horroru; zaczyna od startującego helikoptera, a potem piszczy jakby wystraszył się sam siebie. 

 

Zacznę od tego, że każdy z mikrofonów na pewno jest sprawny. Testowałam je na innym komputerze podłączonym do tej samej instalacji elektrycznej (podejrzewałam jakieś problemy z izolacją) i na laptopie - brak jakichkolwiek problemów. Szumy na komputerze są głośne, stają się minimalnie cichsze kiedy dotykam obudowy. Sprawdzałam czy zakłóceń nie powoduje któreś z podłączonych wejść, ale nic z tych rzeczy. Do komputera wpięty został tylko mikrofon i słuchawki, a problem nadal występował. Zaglądałam do środka i sprawdzałam czy wszystkie piny są dobrze wpięte i było okej - to też raczej nie to, bo problem jest identyczny nieważne czy podepnę urządzenie do przedniego czy tylnego jacka. Wewnątrz jednostki jest porządek i nie widzę tam nic niepokojącego. Nie ma tam również żadnych kabli, które w jakikolwiek sposób mogłyby ingerować w działanie mikrofonu. 

 

Macie jakieś pomysły? Zakup zewnętrznej karty dźwiękowej mógłby pomoc czy raczej na to nie liczyć? A może mikrofon USB?

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.