x-kom hosting

Nie mam obrazu na monitorach

Gunteddy
utworzono
utworzono

Dzień dobry. Mam problem od kilku dni komputer czasem da obraz czasem nie. Robiłem przegląd kabli, czyszczenie itp. przepinalem kartę graficzną i nic nie trybi.

Mam zasilacz Corsair 750 hx. Zauważyłem że jak odpala pc zaczyna kręcić wiatrakiem a potem przestaje może to kwestia temperatury. Wyciągałem baterie od biosu. Dodam że nawet klawiatura i myszka nie podświetlają się.PC chodzi jak zawsze a reszta stoi. Monitor optix MSi. Procesor AMD ryzen 9 3900x , płyta główna pro carbon x570 karta graficzna trio Rtx 2080 kości RAM 16 GB predator 3200 MHz.

Czego to może być przyczyna? Brak obrazu. Raz do 20 razy może się odpali po resecie. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Posiada to to zasilacz?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Niebieska napisał:

Posiada to to zasilacz?

Akurat jest podany =) Jakieś diody się zaświecają na płycie albo speaker daje jakieś sygnały?

Edytowane przez leelareso
  • Dobra wypowiedź 1
Gunteddy
komentarz
komentarz

@leelareso Nie nic się nie pali zadna dioda,komputer chodzi normalnie nic nie ma.

@anioł2009robilem na jednej kości wsadziłem do różnych gniazd i nic.  Kartę przepinalem kilka razy również nic.

leelareso
komentarz
komentarz

No to posprawdzaj rzeczy tak jak mówił @anioł2009. Możesz też odpiąć wszystko i na nowo włożyć do komputera, mogły styki się zaśniedzieć i nie łączy coś jak trzeba

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość pożyczyć od kogoś jego zasilacz do testów? I jeszcze masz możliwość sprawdzić swoją grafę w innym kompie bądź wsadzić inną do swojego?

Gunteddy
komentarz
komentarz

@Niebieska @anioł2009robilem na jednej kości wsadziłem do różnych gniazd i nic.  Kartę przepinalem kilka razy również nic.

Komputer nie jest stary bo koło 2 lat ma. Dużo rzeczy przepinalem na nowo. Chyba że od zera powyciągać na nowo. 

qustosz
komentarz
komentarz

Płyta główna posiada najnowszy BIOS?

Gunteddy
komentarz
komentarz

@qustosz teraz to nie wiem bo bez ekranu nie sprawdzę, ale aktualizacje były robione raczej na bieżąco.

Przy odpinaniu i zmienianiu slota kości RAM wyskakiwał komunikat jakis o slotach ale jak miałem cały czas podpięte na 1 i 3 slotach nie było problemu .

qustosz
komentarz
komentarz

Aktualizacja BIOSu powoduje, że przywraca ustawienia domyślne. W 99% ustawieniach domyślnych BIOSu ustawiona jest zintegrowana karta graficzna z procesorem i bez przestawienia w BIOS na slot PCI-Express mogą być różne problemy po wsadzeniu w ten slot grafiki.

Gunteddy
komentarz
komentarz

Hmm okej to teraz co należy zrobić? 

qustosz
komentarz
komentarz

Twój procesor nie ma zintegrowanej grafiki. Więc pozostaje wziąść twoją karte graficzną i sprawdzić na zupełnie innej płycie głównej czy działą. Bez tego nie wiem czy ruszysz. Jak nie masz do kogo pójść to sprawdzić podjedź do jakiegoś serwisu komputerowego i ci sprawdzą, oczywiście nie za darmo raczej.

Gunteddy
komentarz
komentarz

Nie mam teraz jak chyba tego sprawdzić. A usługa taka ile może kosztować ?

qustosz
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Gunteddy napisał:

Nie mam teraz jak chyba tego sprawdzić. A usługa taka ile może kosztować ?

Myślę, ze 100 zł w górę teraz.

Sławomir
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś na innych kablach obrazowych i innych gniazdach?

Gunteddy
komentarz
komentarz

Inne HDMI kable ?

Sławomir
komentarz
komentarz

HDMI lub dp. 

Gunteddy
komentarz
komentarz

Monitor normalnie działa jak przepialem na konsole .

qustosz
komentarz
komentarz

Ile masz wyjść w karcie graficznej HDMi?

Gunteddy
komentarz
komentarz

Jedno hdmi reszta dp

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.