x-kom hosting

Jak przenieść pliki ze starego dysku HD na nowy ssd

Foxer79
utworzono
utworzono

Witam. Planuję Kupić nowy komputer bo w starym zepsuła się płyta główna. W starym komputerze miałem dysk HDD na którym był system. W nowym planuję Kupić dysk ssd na którym będzie system. Jak przenieść zdjęcia filmy i inne pliki ze starego dysku na nowy. Czy mogę podłączyć oba dyski jeżeli na obu będzie system? Dodam że starym komputer nie działa więc nie mogę użyć zewnętrznych nośników.

Bors
komentarz
komentarz

Cześć

 

Tak, zainstaluj system jak zawsze sie to robi i podłącz drugi dysk, system sata wybiera domyślnie gniazdo w którym jest dysk, ewentualnie jak nie masz pewności to zawsze w EFI albo biosie wybrać który dysk ma się jako pierwszy bootowac czyli uruchamiać, a kopiowanie to już jak z pendrive, chyba że interesuje cię klonowanie dysku 1:1 to musisz już użyć programu do tego a efekt jest jak byś uruchomił stary komputer, no chyba ze masz poniżej Windowsa 8 to nie będzie działać.

  • Dobra wypowiedź 1
Foxer79
komentarz
komentarz

@Bors ale jak na starym komputerze był Windows 7 to po prostu nie będę mógł sklonować dysku? Czy nawet przerzucić plików? 

 

Czyli najpierw uruchamiam komputer z jednym dyskiem i robię wszystko żeby działał prawidłowo. A potem po prostu podłączam drugi w obojętnie które gniazdo sata i po problemie?

Bors
komentarz
komentarz

Zainstaluj system później wyłącz kompa następnie podłacz drugi dysk i włącz kompa, jak masz 7ke to nawet nie ma sensu próbowac klonować system

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Dnia 19.05.2023 o 09:23, Bors napisał:

jak masz 7ke to nawet nie ma sensu próbowac klonować system

 

Klonowałem Windowsa 7 z HDD na SSD i nie było z tym problemu, komputer wyraźnie przyspieszył. Windows 7 nie różni się aż tak mocno od 8/8.1. Ba - klonować to i Vistę pewnie by można było bez przeszkód. Gorzej z XP, bo ten system sobie nieszczególnie radzi z obsługą SSD, a przynajmniej nie bez ingerencji w ustawienia sysemowe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.