x-kom hosting

Instalacja Windows 11 z USB Pendrive

robert079
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem. Kupiłem oryginalnego Windowsa 11 w postaci paluszka USB i przy próbie zainstalowania na świeżego PC system mi nie widzi tego paluszka z systemem. Grzebałem w BIOS’ie i ustawiałem bootowanie, ale nic nie dało. Jedynie bootuje jeśli zmienię na tryb LEGACY+UEFI, lecz wtedy Windows 11 w ogóle nie chce się zainstalować, gdyż wyskakuje błąd iż nie spełnia podstawowych wymagań (obstawiam, że ze względu na wyłączone Secure Boot, który działa jedynie w trybie UEFI). Jak zmienię na UEFI, to tak jakby tego paluszka z systemem nie było wcale. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać problem?

Gawel
komentarz
komentarz

Jaka płyta główna ?

robert079
komentarz
komentarz

Płyta główna to MSI MPG X570S Edge Max WiFi

Gawel
komentarz
komentarz

TPM masz włączone ?

robert079
komentarz
komentarz

Tak. Próbowałem ustawić AMS CPU fTPM enable jak i wyłączyłem to i ustawiłem TPM 2.0. W obu przypadkach nic to nie dało. Paluszek z Windowsem kupiłem z x-kom. Sam już nie wiem co robić. Z rana pójdę do kumpla i zgram na dwa inne pendrive’y Windowsa 11 (może coś z tym pendrive nie tak, nie wiem) i Windowsa 10.

Tylko po prostu szkoda, bo przy okazji do części do komputera dałem za to blisko 600 zł. A klucz z Windowsa 11 będzie działał z Windowsem 10? 

Po prostu to dziwne, bo w LEGACY+UEFI pendrive mi wynajduje i bootuje Windowsa, lecz nie pozwala zainstalować przez wyłączone Secure Boot (TPM bodaj da radę włączyć, pierwszego nie Secure Boot nie. Z kolei w UEFI mam obie opcje włączone, lecz nie bootuje systemu i nic się nie dzieje.

robert079
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. To coś z tym pendrive’m było nie tak. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.