x-kom hosting

Stan dysku HDD Lenovo Ideapad Y700-17isk po 7 latach użytkowania

olwio
utworzono
utworzono

Hej! Chciałabym się zorientować w jakim stanie jest mój dysk HDD. Mól laptop to Lenovo Ideapad Y700-17isk i w tym roku kończy 7 lat. Ja niestety niezbyt się znam na odczytywaniu tych informacji i byłabym wdzięczna za objaśnienia na co patrzeć i co konkretne rzeczy oznaczają. Szykować się już na zmianę dysku i robić kopię zapasową najważniejszych danych, czy jeszcze nie muszę?

(mogę jeszcze później dodać error scan, bo bardzo długo się robi-na pierwsze 30% bloków 2 są uszkodzone)

image.png.048980ab1890cb68b89378c5a1572807.pngimage.png.0dd4a9fe02e86b5b552d866e0a6eb2d1.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Widzę błędy przy parametrze C5, a to nie świadczy o niczym dobrym. Dodatkowo są błędy odczytu. Pokaż jeszcze screen z CrystalDiskInfo, a zanim go dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec]

  • Dobra wypowiedź 1
olwio
komentarz
komentarz

@Niebieska A skąd najlepiej pobrać ten program? Bo nie widzę nigdzie oficjalnej strony, tylko jakieś dobreprogramy, softonic itd

olwio
komentarz
komentarz

@Niebieska W programie "crystaldiskmark" nie ma takiej opcji

olwio
komentarz
komentarz

@Niebieska Wygląda to tak image.png.9d9f78610ab3408f24672df19c2f9209.png

Niebieska
komentarz
komentarz

No to mamy potwierdzenie, dysk powoli kończy swój żywot i musisz go wymienić.

olwio
komentarz
komentarz

@Niebieska A to C5 to nie jest czasem coś co można naprawić bez wymiany?

Niebieska
komentarz
komentarz

To świadczy o uszkodzeniu dysku i może się tylko powiększać a nie zmniejszać, nie mówiąc o tym, że będziesz miał problemy z działaniem systemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.