x-kom hosting

Creative ZXR vs AIM SC808 vs Creative AE7(albo coś innego)

OskarOski
utworzono
utworzono

Cześć, mam od 7 lat AIM SC808 + AKG K545 zadowolony jestem nie powiem. W weekend na okazji wyrwałem Creative Sound Blaster ZXR za 230zł. 

 

Teraz się zastanawiam czy w ogóle ta karta jest lepsza od mojej aktualnej oraz za co odpowiada ta druga płytka PCI która jest kartą córką. 

 

A kolejna sprawa która się pojawiła wraz z zakupem ZXR to czy odczuje duży przeskok z obecnie posiadanych kart (ZXR zaraz dojdzie kurierrm) na Creative AE7. A może coś innego polecacie :) ?

 

Myślę tez o nowych sluchawkach. Cos pokroju 660S. Pozdrawiam i dziękuję za wasze opinie.

fexxer
komentarz
komentarz

Podłącz, posłuchaj, sam stwierdź co lepsze.

Mówisz o Senkach HD660S? Dla mnie te słuchawki nie są warte swojej ceny :)

OskarOski
komentarz
komentarz

@fexxer dla mnie tez nie ale nie mam zamiaru kupować nowych. Tu gdzie jestem używany sprzęt elektroniczny jest dużo tańszy niż w Polsce. Ostatnio poszły za 1000zł. 

 

A co polecasz w tym segmencie cenowym? 

 

Oczywiście tak zrobię ale dopiero za tydzień gdy wrócę do domu. Stąd mój post, zastanawiam się już dzisiaj i chciałem posłuchać opinii forumowiczów :)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

osobiście posiadam  sc 808 jak i zxr, Tylko do zxr mam yamahe a- s501 podłączoną a słuchawki(AKG 702) pod nią i dźwięk jest genialny, więc nie wiem jak jest bezpośrednio.

OskarOski
komentarz
komentarz

@leelareso  Uuu ladny ten Twoj wzmacniacz. Podlacze ZXRa i zobaczę :)

leelareso
komentarz
komentarz

Sprawdziłbym, ale mam taki pierdolnik z kablami, puszczone za meblami ;d Karta jest tylko po to by kablologia ze wzmaka poszła do pc ;d stxy electrino 250 i te słuchaweczki.

OskarOski
komentarz
komentarz

@leelareso@leelareso

To dobry zestawik masz do PC wpięty :)

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@OskarOski A dziękuje, Ogólnie w szoku jestem jak ten wzmacniacz poszedł do góry, za 1600zł był kupowany a teraz po ~2400 :E

btw. Miałeś taki problem z sc808, że czasami karta się nie załączała przy starcie pc i trzeba było go drugi raz resetować? A co do ZXRa bo wszystko ładnie pięknie, problemów nie ma, działa ok, soft jest już też ok (na win 11 resetowały sie ustawienia po większym update windowsa do domyślnych i odpalało te bzdurne ulepszenia etc i ustawiało mi 5.1 a mam stereo ;x) ale od dłuższego czasu nie ma problemów.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

zxr za 250 to nieźle

fexxer
komentarz
komentarz

@leelareso

Jeżeli nie widać SC808 przy starcie to znaczy, że pada jej układ zasilania. Sam kiedyś dawałem kartę do Audeosa, żeby mi to naprawili i od 4 lat problemu nie ma.

OskarOski
komentarz
komentarz

@fexxer mialem to samo. 80zl naprawa jakieś 3 lata temu. Tez chyba audeos. 

 

@leelareso do czego jest ta druga płytka w zxr?

leelareso
komentarz
komentarz

SC 808 od początku miała taki problem i działała normalnie bez problemów oprócz tego nie załączanianod czasu do czasu, nie używam już jej od kiedy kupiłem zxra (4lata) A ta druga płytka działa tak samo jak ta w SC 808 możesz więcej urządzeń podłaczyc

  • 2 tygodnie później...
OskarOski
komentarz
komentarz

Nie wiem na jakim sprzęcie do odsłuchu korzystacie z ZXR ale w przypadku AKG K545 przepaść jest ogromna na korzyść AIM SC808. Mam zmienione OPAMPy ale dałem za nie max 100zł. Już nie pamiętam co tam siedzi dokładnie. Wróciłem do AIMa a ZXR leci na olx. Pozdrawiam

qustosz
komentarz
komentarz

Jak komputer podłączony jest SPDiF - Toslink do wzmacniacza stereo Denon PMA-800NE to na jakość dźwięku wpływa karta dźwiękowa, czy tylko przesyła sygnał do DAC w wzmacniaczu i to on wpływa na jakość dźwięku?

fexxer
komentarz
komentarz

@qustosz Jak wychodzisz cyfrą z kompa to DAC w karcie dźwiękowej nie ma znaczenia, bo wtedy karta robi za transport, a cała zabawa w konwertowanie w analog przechodzi na PMA-800NE.

qustosz
komentarz
komentarz

@fexxer Dzięki :) 

fexxer
komentarz
komentarz

Co prawda w środowisku bardziej "audiofilskim" dowiesz się, że transport też ma znaczenie i są lepsze i gorsze urządzenia do tego. Jeżeli masz kartę dźwiękową dedykowaną to lepiej jest użyć właśnie jej do przesłania sygnału cyfrowego niż zintegrowanej. Niemniej z praktycznego punktu widzenia ma to znacznie mniejsze znaczenie niż jakość samego wzmacniacza z DAC, który sygnał dostanie.

qustosz
komentarz
komentarz
Dnia 4.06.2023 o 22:51, fexxer napisał:

Co prawda w środowisku bardziej "audiofilskim" dowiesz się, że transport też ma znaczenie i są lepsze i gorsze urządzenia do tego. Jeżeli masz kartę dźwiękową dedykowaną to lepiej jest użyć właśnie jej do przesłania sygnału cyfrowego niż zintegrowanej. Niemniej z praktycznego punktu widzenia ma to znacznie mniejsze znaczenie niż jakość samego wzmacniacza z DAC, który sygnał dostanie.

To w końcu lepsza karta dźwiękowa coś daje na wyjściu cyfrowym, polepsza dźwięk czy nie bo obrabia DAC wzmacniacza? Bo mi się juz miesza to :P 

  • 2 tygodnie później...
fexxer
komentarz
komentarz (edytowane)

Można powiedzieć, że wszystko ma jakiś tam wpływ na dźwięk, ale są rzeczy, które zwyczajnie można pominąć i nie ma sensu się nad nimi spuszczać, bo korzyści niewielkie :D 

 

Mi chodziło o to, że jeśli już byś miał kartę dedykowaną i zintegrowaną to mimo wszystko lepiej wyjść z dedykowanej cyfrą niż z integry, ale nie ma sensu kupować karty dedykowanej tylko po żeby pominąć integrę w transporcie, bo wiele to nie da.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.