x-kom hosting

Przegrzanie procesora? Laptop HP Omen

mord1986
utworzono
utworzono

Laptop kupiony w Styczniu więc ma dopiero 5 miesięcy , nie wiem co pokazuje program. Wytłumaczy mi ktoś co jest na czerwono i jak temu zaradzić i czy jest się o co martwić?

Sprzęt zadbany, wiatraki nie są zapchane brudem ani nic z tych rzeczy. Dane pokazane gdy laptop jest w stanie spoczynku.  Dołączam zrzut ekranu.

 

Zrzut ekranu 2023-05-14 193143.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Procesor się bardzo mocno przegrzewa, miejscami do ponad 100 stopni, a biorąc pod uwagę, że to jest w spoczynku to jest bardzo niepokojące. Podejrzewam, że wymiana pasty termoprzewodzącej za dużo nie da.

mord1986
komentarz
komentarz

Wszystkie te wartości maksymalne i dławienie pojawiają się od razu jak tylko włączę byle jaką grę. Laptop pod obciążeniem się nie wyłącza i nie restartuje czy zacina. Gry jako tako chodzą, nie widzę jakichś poważnych spowolnień itp. chyba ze czegoś nie zauważam a procek i7 12gen. To naprawdę reklamacja tylko i wyłącznie?

anioł2009
komentarz
komentarz
8 minut temu, mord1986 napisał:

te wartości maksymalne i dławienie pojawiają się od razu jak tylko włączę byle jaką grę

No to słabo, oznacza to że nie ma kontaktu lub jest słaby miedzy cpu a radiatorem. Albo pasta kijowo nałożona.

 

9 minut temu, mord1986 napisał:

Laptop pod obciążeniem się nie wyłącza i nie restartuje czy zacina

Co z tego...ale jak chcesz zeby serwis to ogarnął to tak mówisz... inaczej nawet go nie rozbiorą i powiedzą że u nich jest OK.

mord1986
komentarz
komentarz

Sam tą pastę bym sprawdził i wymienił, ale stracę gwarancje bo go otworze (jest też ubezpieczony). A te czujniki nie mogą się mylić tak? Kuuurde nowy sprzęt całkiem niedawno kupiony i takie dziwne hece. A też gram rzadko tylko w niektóre soboty czy niedziele, nie jest non stop używany i katowany..  Ok to skontaktuje się z serwisem hp i powiem jak piszesz...  :-(

 

mord1986
komentarz
komentarz

Ps. Inna sprawa że jak gram to aktualna wartość procka nie osiąga 100 c nawet nie osiąga 90. Tylko te maksymalne są takie duże.

anioł2009
komentarz
komentarz

Pewnie w piku strzela do 100... Co nie zmienia faktu że to za dużo. Miałem nie jednego omena na serwisie i one tak mają...słabe układy chłodzenia ... Te lepsze ( układy ) są tylko w droższych modelach HP i częściej w 17 calowcach ( zazwyczaj powyżej 8000zł )

mord1986
komentarz
komentarz (edytowane)

No to ja mam powyżej 8000 tysiecy laptopa 17 calowego, w Styczniu kupilem go za 11500 tysia w euroagd. Tak czy siak dzisiaj sie skontaktuje z hp. Dzięki za info.

  • 4 tygodnie później...
Gruzzer
komentarz
komentarz (edytowane)

mam tez omena i7 12gen na rtxie hwinfo i wszystkie programy pokazuja ze sie przegrzewa a omen hub pokazuje maks 80stopni . dodam ze laptop ma dwa miesiace i jest powyzej 9k zl. nawet suport pisze ze moze podnosic temperature w zaleznosci od temperatury otoczenia do puki ci omen hub nie wywali bledu nic nie rob. a srednia temp masz 50 gdy przekracza na sekunde 90 odrazu dlawi procka i wyrownuje robilem juz wszyskie mozliwe testy zmienilem paste i dalej jest tak samo

leelareso
komentarz
komentarz

"laptop"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.