x-kom hosting

Rozbudowa RAM w laptopie z 2018

BrakemySilent
utworzono
utworzono

Siema, mam dylemat czy zbliża sie czas zmiany sprzętu czy moze modyfikacji. Mam tego laptopa : https://www.x-kom.pl/p/407476-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i3-7130u-8gb-1000-win10-gt940mx.html

 

Warto wymienić tam RAM na 16GB czy raczej to już dostatecznie stary laptop że lepiej rozejrzeć się za czymś nowym? Nie ukrywam że zauważyłem problemy z wydajnością przy pracy z dźwiękiem. Dysk wymieniony na SSD juz dawno. Zostały tylko stare ramy.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Ja bym się za czymś nowszym rozejrzał. Procesor i3-7130U nie należy do najmocniejszych.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

dodanie kolejnych 8 gb ramu na pewno da kopa temu dziadkowi poprzez działanie w dual channel (z tego co widzę on już działa w dualu to wymienianie kości bez sensu, lepiej zainwestować w nowy), ale o grach i tak możesz zapomnieć chyba, że w jakieś starsze.

Anawa
komentarz
komentarz

@leelareso w specyfikacji laptopa na stronie x-kom jest podane, że laptop ma tylko 1 gniazdo RAM, więc jak ma działać w dual-channel?

leelareso
komentarz
komentarz

a no niedopatrzenie, to kaplica z tym laptopem, pierwszy raz widzę lapka z 1 slotem na ram:E

Anawa
komentarz
komentarz

Zdarzają się. Teraz częściej są też laptopy z wlutowanym RAM (np. Huawei) ;)

leelareso
komentarz
komentarz

Jak ja się cieszę, że nie wpychają nam pc z wlutowanymi cpu do płyty. ( kiedyś coś chcieli wcisnąć, ale nie wyszło)

Mogeto
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że w tym laptopie 4GB jest lutowane, a 4GB wpinane co daje łącznie 8GB.  Można wymienić wpinane 4GB na 8GB co da łącznie 12GB. 

Przy włożeniu modułu 16GB łącznie będzie 20GB (4+16) i to jest max co ten laptop obsługuje, ale taka pojemność to przesada dla laptopa tej klasy. Można ewentualnie rozważyć te 12GB (4+8).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.