x-kom hosting

[2500] - Wydajny laptop do pracy z audio

BrakemySilent
utworzono
utworzono

Siema, potrzebuję jakiegoś laptopa do 2500-2800 do pracy z audio - nagrywanie instrumentów/mixy. Zależy mi w takim razie na jak największej możliwej wydajności w tej cenie, 16GB ram to minimum, przekątna ekranu w sumie obojętne ale nie więcej niż 15'6. 
Co do dysku to też nie musi być nie wiadomo jak duży, bo mam parę zewnętrznych z których aktualnie też korzystam. 
NIE MUSI mieć windowsa, mam swojego. Fajnie by było jakby nie grzał się jak głupi i był stosunkowo cichy. 

Karta graficzna jest mi totalnie niepotrzebna, w związku z czym myślałem o konstrukcji opartej o Ryzena i jego integre. 

Polecicie coś? 

Prosaid
komentarz
komentarz (edytowane)

@BrakemySilent Ja bym tak wcale z Intela nie rezygnował

Acer Aspire Vero i5-1235U/16GB/512/Win11 Evo Czarny 2749 zł
Matryca FULL HD IPS, procesor 10 rdzeniowy w komplecie z 16 GB ram, więc powinno to wystarczyć do pracy. Dodatkowo model lepiej wykonany jak HP 15s, podświetlana klawiatrua.

 

Ewentualna alternatywa na AMD
ASUS Vivobook 15 R7-4800H/16GB/512/Win11 2999 zł
W cenie z pełnym procesorem H - 8 rdzeniowym, wykonanie również lepsze jak w przypadku HP 15s.

  • Dobra wypowiedź 1
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)
12 godzin temu, BrakemySilent napisał:

Napisałeś, że ma mieć minimum 16 GB RAM a w tym modelu Acer masz wlutowany RAM więc w razie potrzeby go nie zwiększysz. Do tego procesor ma 4 rdzenie.

 

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na model Dell Inspiron 3525 Ryzen 5 5625U/16GB/512/Win11 120Hz. Ma 6 rdzeniowy procesor, gwarancję w systemie Next Business Day, ekran 120 Hz i możliwość rozbudowy 16 GB RAM do 32 GB.

  • Super 1
BrakemySilent
komentarz
komentarz

Ok nie zauważyłem że acer jest lutowany. 

Prosaid
komentarz
komentarz

@BrakemySilent I procesor w Acer jest słabszy od podanych w temacie i to sporo.

  • 2 miesiące później...
BrakemySilent
komentarz
komentarz

Kupiłem w końcu tego HP 15s https://www.x-kom.pl/p/1085071-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-5625u-32gb-512-win11-black.html

 

 

No i wszystko fajnie tylko że jest głośny, dosyć plastikowy i przy odpalonej przeglądarce osiąga 60°. 

 

Teraz pytanie czy do 2700 znajdę coś lepiej wykonanego, i czy nie warto zrezygnować z 32GB Ram na rzecz lepszej jakości, a ewentualnie 16GB dorzucić za jakiś czas 

BrakemySilent
komentarz
komentarz

Na ładowarce przy odpalonym samym pulpicie dobija nawet do 90 stopni. Konstrukcyjnie jakiś debil wpakował wywiew z wentylatora tak, że ciepłe powietrze odbija się od zawiasu klapy - zero prześwitu. 

Prosaid
komentarz
komentarz

@BrakemySilent Musiałeś dostać sztukę z jakąś wadą fabryczną, to praktycznie nie możliwe.

Z drugiej strony kupiłeś bardzo budżetowy laptop.

 

Acer Aspire 5 i5-1235U/16GB/512/Win11 IPS
Matryca FULL HD IPS, procesor 10 rdzeniowy nowej generacji, możliwość rozbudowy ram, podświetlana klawiatura. Wykonanie półka wyżej od HP 15s.

Alternatywnie
HP Pavilion 15 Ryzen 5-5625U/16GB/512/Win11
Wyposażenie podobne do Acer, z tym że wykonanie ma trochę lepsze w większości aluminiowe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.