x-kom hosting

Wentylatory do aio

leelareso
utworzono
utworzono

Polecicie jakieś zamienniki do acrtic liquit freezera 360? Bo obecne sa w kur.. głośne, Jak i same do obudowy

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

albo czy smar k2 w sprayu do łozysk się nada by je trochę uciszyć.

Edytowane przez leelareso
Sławomir
komentarz
komentarz

Ja moich artcików nie słyszę. Chodzą na około 1000-1100 RPM.

 

Możesz sobie poszukać

silent wings 2, lub nowsze wersje 3 lub 4.

ale to już spory wydatek pieniądza.

Pójść w noctue, tylko tutaj trzeba uważać bo wersje redux potrafią być głośne, choć do 1200 RPM powinny być w porządku.

Część ludzi poleca Fluctusy od endorfy

 

Ze smarami bym uważał, żeby nie dać zbyt wiele.

Najlepiej by było rozebrać wentylator o ile jest taka możliwość bez jego uszkodzenia i przesmarować niż pryskać od zewnątrz z nadzieją że smar wejdzie tam gdzie powinien.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

nwm u mnie na pewnych obrotach wpadają wibracje i taki irytujący dźwięk się wydobywa ( jakby ktoś odkurzał za ścianą) btw Wiesz może jakie są obroty pompy w tym acrtic liquid freezerze bo nigdzie nie mogę się dokopać to danych np jak ustawię wentylatory na 50% to pompa na ile chodzi.

Edytowane przez leelareso
anioł2009
komentarz
komentarz

Pompa ma PWM od 800-2000obr

VRM wentylator 1000-3000obr

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

tak tylko mi chodzi o to, że nie ma sterowania pompą a z tego co wiem ona inaczej działa, niby jak ustawię wentylatory na 50% to pompa jest już na  100%, właśnie nie pamiętam jak to dokładnie było to o to sie pytam a nie o min/max obroty pompy.

Edytowane przez leelareso
anioł2009
komentarz
komentarz

Obroty wentylatorów nie maja wplywu jakby bezposrednio na obroty pompy. Albo ja ustawiasz w bios bo ma pwm albo ona sama reguluje je w zaleznosci od temperatury. 

leelareso
komentarz
komentarz
1 minutę temu, anioł2009 napisał:

Obroty wentylatorów nie maja wplywu jakby bezposrednio na obroty pompy.

W arcticu ma, bo są 3x wentylatory podłączone jednocześnie pod pompę i obrotami sterujesz jednocześnie samą pompą

anioł2009
komentarz
komentarz

Arctic pisał tak:

Screenshot_2.png.30d8cb6dd40481d6d37030de6e6e3957.png

  • Super 1
leelareso
komentarz
komentarz

 o to o dużo się nie pomyliłem z tymi 50 % ;d

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak, wychodzi na to że jak ustawisz pwm na 40% przy pompie to ona ma 2000obr juz wtedy

leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 mógłbyś podesłać link, nie mogę nigdzie znaleźć tego.

 

anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso ale co takiego? 

leelareso
komentarz
komentarz

image.png.cdaad9503034157ea79da830fbc573fc.png

na ich oficjalnej stronie znalazłem, że na 100% chodzi gdy się ustawi 45% ;d image.thumb.png.733dc781c88c2c6476b9a74e1bf27d2d.png

anioł2009
komentarz
komentarz

No to wkleilem Ci u gory info z ich strony :)

KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 14.05.2023 o 17:21, leelareso napisał:

nwm u mnie na pewnych obrotach wpadają wibracje i taki irytujący dźwięk się wydobywa ( jakby ktoś odkurzał za ścianą) btw Wiesz może jakie są obroty pompy w tym acrtic liquid freezerze bo nigdzie nie mogę się dokopać to danych np jak ustawię wentylatory na 50% to pompa na ile chodzi.

 

Wentyle P12 czasami mają taką przypadłość, że w zakresie obrotów ~ 1000 RPM wydają nieprzyjemny dźwięk. Trzeba po prostu wyjść poza ten zakres - czy to niżej czy wyżej. 

Jak chcesz to rozdziel wentyle od pompki, albo po prostu ustaw RPM dla całości tak, żeby wentyle kręciły się wyżej niż 1100 RPM albo niżej. Ogólnie LF II 360 nawet na 100% jest bardzo cichym chłodzeniem. 

 

Jak chcesz rozdzielić, to weź sobie https://proline.pl/arctic-pst-cable-rev2-rozgaleziacz-pwm-na-4-wentylatory-p5485701 odłącz wentyle od pompki, podlącz tym kablem pod osobne złącze na mobo i tyle. 

KillaHill
komentarz
komentarz

Żadna zmiana wentylatorów nie ma tutaj sensu, Szkoda kasy

  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.