x-kom hosting

Dysk SSD pojawia się i znika

Kuba1997
utworzono
utworzono

Witam, zakupiłem dysk SSD 512GB CX400 i po podłączeniu włączeniu komputera wszystko gra, jednak po chwili przestaje on istniec znika z menedżera urządzeń itp. Drugi ssd który jest juz długo działa i nie znika ani nic. Nie wiem czy to ważne ale kabel którego użyłem SATA był podłączony do nagrywarki i po prostu odpiąłem od nagrywarki i podpiąłem pod dysk.  

Ga-78lmt-usb3  fx-6300, rx 570 4gb, silentium pc vero l2 600w, Czy to może być wina płyty głównej, kabla? Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

image.png.2fe3a5520f5ed7144c6ac15c7fc59a8c.png

image.png.136cfe206a0b63db53438c49eae2ac20.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Obydwa dyski pracują jako SATA II a nie III. 

Dysk C widać, że trochę danych przerobił, ma temp 41 stopni, jeszcze ok, ale pilnuj ją.

Dysk E wygląda na zdrowy. Kiedy go kupiłeś? I czy jako nówkę czy używany?

Kuba1997
komentarz
komentarz

Nowy może miesiąc/półtora temu, tak sata II ponieważ jest to dość stary komputer, ale czy to może być przyczyną ? skoro pierwszy 120gb działa ładne juz 4 lata. Wystarczy że w menedżerze urządzeń rozwinę "stacje dysków", następnie akcja i skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu i pojawia się, i w lewym dolny rogu wyskakuje powiadomienie z tym że jest nowy dysk wymienny "E".  Ale długo nie pochodzi i zaraz zniknie. Nie mam pojęcia co jest nie tak. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Sprawdź w opcjach zasilania czy nie ma tam zaznaczonego by ten dysk był wyłączany po jakimś okresie bezczynności.

Kuba1997
komentarz
komentarz

Na razie wszystko w porządku, zmieniłem na "nigdy" i na razie sie jest cały czas widzoczny, dziekuje bardzo za pomoc. gdyby sie coś działo jutro na przykład dam znać. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Przetestuj dłużej, zobaczy czy pomogło :)

  • Dziękuję 1
Kuba1997
komentarz
komentarz

Wracam ponownie, jednak nic nie pomogło. Po włączeniu komputera i wejsciu w mój komputer jest on widoczny jednak mija jakieś 2 minuty nawet nie całe i on znika.. nie mam pomysłów co jest nie tak. podłączyłem całkiem inny HDD i również tak jest. Nie wiem już co jest grane :< 

Niebieska
komentarz
komentarz

Może w BIOSie masz włączony jakiś tryb eco czy coś.

Kuba1997
komentarz
komentarz

Coś popatrze, tylko bios to dla mnie troche jak magia :D

Niebieska
komentarz
komentarz

Może to być chyba w zakładce Advanced, nie bardzo wiem bo mam laptopa a u niego BIOS jest mocno wykastrowany z funkcji.

Kuba1997
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska A czy tryb AHCI ma coś do tego? Mam na IDE. 

Niebieska
komentarz
komentarz

To nie ma nic do tego ;)

Kuba1997
komentarz
komentarz

Kurde, nie mam już pomysłów 

Niebieska
komentarz
komentarz

To pasuje serio na jakąś opcję wyłączającą dysk przy bezczynności.

qustosz
komentarz
komentarz

Może w BIOS/UEFi coś jest dla dyskó SATA. Ja SATA nie używam wiec nie wiem, nie sprawdzałem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.