x-kom hosting

Jaki ME firmware i BIOS?

Kracy
utworzono
utworzono

Składam PC od zera, mam płytę główną Asus TUF Gaming Z690 PLUS D4 i chcę włożyć do niej procesor i9 13900K.

Żeby na tej płycie działał mi procesor muszę zaktualizować ME software i BIOS, tylko nie wiem do jakiej wersji.

Czy to ma być najnowsza wersja BIOS? Z najmłodszą datą?

Czy to ma być wersja starsza, która w opisie ma procesory 13.gen?

 

Różnych rzeczy się doszukałem i różne wersje, w tym momencie sam już nie wiem do której wersji zaktualizować.

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-z690-plus-d4/helpdesk_bios/?model2Name=TUF-GAMING-Z690-PLUS-D4

 

 

W tym momencie mam:

ME software 16.1.25.2020

BIOS 2305 x64

Płyta TUF Gaming Z690 PLUS D4

Procesor Intel Core i3-12100F

(chcę włożyć Intel Core i9-13900K)

Teraz robię to wszystko bez systemu Windows.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Biorąc pod uwagę, że chcesz tam włożyć topowy procesor z najnowszej serii Intela, to moim zdaniem BIOS najnowszy jaki jest. Przy czym napisałeś, że teraz masz BIOS 2305 - a nowszego w tej chwili nie ma. :) On jest z marca tego roku.

 

Analogiczna sytuacja z ME software - masz najnowszą wersję. Nie zmieniaj na starszą.

Kracy
komentarz
komentarz

@FrogsterPL Myśląc intuicyjnie to jestem tego samego zdania co Ty, tylko już jestem zakłopotany, bo wersja: 

□ 2103 (starsza) ma ewidentnie wyszczególnione "Update Microcode for 13th Gen Intel Processors" i zanim zrobimy update BIOS żeby zrobić update ME.

□ 2305 (najnowsza) ma wyszczególnione poprawki DRAM, AURA SW, Support ME, i nie ma mowy o procesorach, stąd też moje pytania i niepewność, która wersja będzie właściwa. 

 

 

(Ja kupiłem płytę z wersją BIOS 0503 i wgrałem wersję 2305 wczoraj, ale doczytałem szczegóły i się zakręciłem)

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

@Kracy Ujmijmy to tak, że 2305 zawiera poprawki z 2103. :) W innym przypadku musieliby do każdej nowej wersji BIOS-u kopiować absolutnie wszystkie "newsy" z poprzednich i potem by to zajmowało pół strony A4. :D Pan się nie martwi - na 100% najnowszy BIOS będzie obsługiwać ten procesor który chcesz zamontować.

  • Super 1
HAKELBERY
komentarz
komentarz

No bo to ma zawsze 1 bios opisany.Po 5 latach nie beda tego pisać.........

Kracy
komentarz
komentarz

@FrogsterPL Dzięki wielkie, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.

Teraz wszystko rozumiem ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.