x-kom hosting

Rozważania na temat zasilaczy

Aventador97
utworzono
utworzono

Witajcie,

Stoję przed wyborem nowego zasilacza i miałbym kilka pytań z gatunku tych na które nie znajdę odpowiedzi w recenzjach czy innych testach. Początkowo miałem kupić bardzo popularne Supremo FM5 750-850 W od Endorfy. Natomiast szukając alternatyw u oko wpadł mi MSI MPG A850G PCIE5 spełniający standard ATX 3.0, co zważywszy na niedużą dopłatę wydaje mi się dobrym pomysłem. Od zasilacza wymagam pełnej modularności, mocy w przedziale 750-850W, ceny około 600 zł, dobrej regulacji napięć, certyfikatu 80+ Gold i niskiej bezawaryjności. Miłym dodatkiem jest standard ATX 3.0 wraz z 12VHPWR. Dotychczasowo przez 5 lat byłem użytkownikiem Supremo FM2 750W z którego byłem w pełni zadowolony, jednakże mając jakiekolwiek problemy z komputerem zwykle radzono mi go jak najszybciej zmienić, ponieważ według różnych forumowiczów po czasie przestaje trzymać napięcia. A jak jest w rzeczywistości? Nie znalazłem żadnego testu zaslilacza po roku czy dwóch dlatatego nie znam odpowiedzi na to pytanie. Ok, FM5 to nowsza platforma, a ogromna popularność każdej wersji daje do myślenia "czy wszystko co najbardziej popularne jest najlepsze?". Na jednego MSI MPG A850G przypada sześć FM5 850W, ale o czym to może świadczcyć? Lepiej kupić popularny, ale mniej udany produkt, czy bardziej niszową, a jednoczeście lepszą konstrukcję? Czy ATX 3.0 jest tak bardzo potrzebne patrząc z perspektywy RTX-ów 4000? Jakiego wyboru dokonalibyście  na moim miejscu?

KillaHill
komentarz
komentarz

Ten Shift z tym wyjściem kabli z boku i brakiem natywnego 12vhpwr jakoś średnio a nawet w ogóle do mnie nie przemawia. 

 

Zdecydowanie wolałbym już tego MSI. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.