x-kom hosting

Dysk SSD nie reaguje

Keisim
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, jakiś czas temu pojawił mi się problem z dyskiem SSD Radeon R7SL240G, ponieważ nic nie udało mi się z nim zrobić to ciepnąłem go w kąt a działam do dziś na innym. Ale może jednak udałoby się go jakoś ożywić?

Zauważyłem swojego czasu ciekawą rzecz, w miarę jak dysk się zapełniał danymi robił się wolniejszy, i to drastycznie! Pilnowałem więc żeby było max 80% i śmigało dobrze. Niestety przy okazji problemów z systemem i próbie reinstalacji okien, jak zrzucił pliki do instalacji, prawdopodobnie zapełnił całość. W tej chwili dysk jest wręcz martwy. Dioda świeci, winda go widzi (przynajmniej w mój komputer) ale nie da się na niego wejść. Przy próbie otwarcia bardzo długo myśli żeby później dać komunikat jak poniżej i ikona dysku znika. Programy typu partition magic też go nie widzą. Nawet sformatować się nie da z poziomu windy.

Nie zależy mi już na danych które tam są, chciałbym go po prostu uruchomić.

Spotkaliście się z takim problemem? Są jakieś metody ratunku?

W menedżerze urządzeń też się pojawia ale po probie otwarcia dysku, znika. 

image.png.a59a1b3ae280d64f7274bbfd1baa130c.png

 

Czasem taki komunikat wyskakuje:

Możliwe ze dwie partycje tam są i stąd jest wspomniany E i G.

image.png.1081e330d6a2a557dd55ac5670d0f2eb.png image.png.a546616f555788744b4d2b8564d2e05b.png

 

 

HAKELBERY
komentarz
komentarz
8 minut temu, Keisim napisał:

Zauważyłem swojego czasu ciekawą rzecz, w miarę jak dysk się zapełniał danymi robił się wolniejszy, i to drastycznie!

Jak dysk paździerz to tak ma.

Spróbuj mu  z 2 razy zdjąć partycje i przeformatować a jak nic to zerowanie

Keisim
komentarz
komentarz

@HAKELBERY

No ale jak? Próbowałem formatować z okien, z cmd, przy instalacji windy też jest opcja usuwania i formatowania partycji, niestety tam też się nie udało. Tyle więcej się dowiedziałem że są tam 3 partycje i jedna mała chyba z plikami systemowymi?

20230507_160544.jpg

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Mi ostatnio dysk w minipc strajkował.Bios nie chcial go przepuscić tj bad sektory to dałem go do innego minipc zrobiłem usuń partycje format tworz patrycje i tak dwa razy.

Działa

Pc do użytku youube ,internet wiec wylane

Keisim
komentarz
komentarz (edytowane)

@HAKELBERY z jakiego poziomu formatowałeś? 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Botowalny pendrive, win 10

Keisim
komentarz
komentarz

@HAKELBERY Tak też robiłem tylko że z win7. Spróbuje z 10 ale wydaje mi się ze efekt będzie ten sam..

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Na zdjeciu widze próbe formatu a nie usuniecie kilku partycji

Keisim
komentarz
komentarz

Próbowałem zarówno usunięcia jak i formatu. Nie udało się ani to ani to..

Co ciekawe screen wcześniej był z instalacji win7, z kolei pod win10 nie pokazuje w ogóle tego dysku.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

zobacz czy twoja płyta ma możliwość wyzerowania , to się nazywa eraser bodajże

  • 2 tygodnie później...
Keisim
komentarz
komentarz

Nie znalazłem albo nie wiem gdzie tego szukać. Próbowałem również przez zarządzanie dyskami ale nic z tego, mieli, mieli i nic.
Próbowałem nawet DOSową komendą z cmd zrobić format ale nic..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.