x-kom hosting

Podłączenie dwóch monitorów

balon
utworzono
utworzono

Witam,
Żona kupiła nowego laptopa i dwa monitory do pracy. Plan był taki aby te dwa monitory podłączone przez stację dokującą miały działać. Niestety działa tylko jeden, próbowałem cos zmienić w ustawieniach ale bez rezultatu.
Laptop Lenovo Ideapad 3-15
Monitory Samsung S24R35AFHUX
Stacja dokująca GC-HUB 2
Pozdrawiam.

MORVILxv
komentarz
komentarz

chodzi o tą stację tak?

Rozumiem, że jeden monitor podłączyłeś pod HDMI w laptopie, a drugi do HDMI w hubie tak?

Screenshot_2023-05-07-19-32-37-118_com.android.chrome~2.jpg

balon
komentarz
komentarz

Dokładnie.

MORVILxv
komentarz
komentarz (edytowane)

No to widocznie ten laptop nie ma USB-C z displayportem, czyli nie wysyła sygnału wideo przez USB-C. Nie uda Ci się podłączyć 2 monitorów pod tego lapka (no chyba że są jakieś metody których ja nie znam)

 

 

EDIT: No tak, ewidentnie nie ma DisplayPort w USB-C 

 

Pierwsze zdjęcie to opis przykładowego laptopa z displayport w usb-c, drugi opis to opis Twojego laptopa. 

Screenshot_2023-05-07-21-00-23-689_pl.xkom~2.jpg

Screenshot_2023-05-07-21-01-18-630_pl.xkom~2.jpg

Edytowane przez MORVILxv
  • Dziękuję 1
HAKELBERY
komentarz
komentarz

Laptopa  ma działać stacjonarnie?

balon
komentarz
komentarz

 MORVILxv - Dziękuję za odpowiedz. Zastanawiam się czy można podłączyć z pominięciem stacji i użyć jakiegoś adapteru, skoro nie ma DisplayPort w USB-C

 

HAKELBERY - Nie rozumiem pytania? 

MORVILxv
komentarz
komentarz (edytowane)
11 minutes ago, balon said:

Zastanawiam się czy można podłączyć z pominięciem stacji i użyć jakiegoś adapteru, skoro nie ma DisplayPort w USB-C

Niestety nie ma takiej możliwości. To znaczy... nie do końca jestem pewien. Jakiś czas temu chciałem podłączyć drugi monitor do swojego lapka (tak aby łącznie mieć 3), a nie miałem drugiego portu HDMI, VGA, itp. Więc poczytałem trochę w internecie i dowiedziałem się, że używając Splittera HDMI można uzyskać taki efekt (podpinasz pod jeden port HDMI, a pod splitter 2 monitory, i podobno da to efekt, że masz kolejny monitor do pracy, a nie po prostu zdublowany obraz). Więc chciałem sobie taki sprawić, ale w sklepie (mediaexpert i rtv euro agd) powiedzieli mi że to tylko dubluje obraz, czyli coś na czym mi nie zależy. Więc raczej nie kupuj, chyba że nie wiem opinie mówią że tak to działa. 

Edytowane przez MORVILxv
balon
komentarz
komentarz
Pojechałem z żoną do sklepu w którym został kupiony laptop i go oddałem. Powiedziałem iż dlatego przychodzę do waszego salonu z jasno określonymi oczekiwaniami, płace i wychodzę. Każdy z nas jest zadowolony. Oczywiście były przeprosiny itp... a ja mówię co mi po waszych przeprosinach jeśli tego laptopa nie można podłączyć do dwóch monitorów. Wymienili na inny z dużą zniżką :-)
Pozdrawiam.
MORVILxv
komentarz
komentarz

Super że się udało :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.