x-kom hosting

Dziwny dźwięk pochodzący od zasilacza? + wymiana

Kentashi
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

 

Od w sumie wczoraj pojawił się pewien problem, otóż zasilacz (na 99% jest to on) zaczął wydawać dziwne dźwięki coś jakby "świerczenie"? Ciężko mi to nazwać (nagranie z dyktafonu dorzucam w załączniku. Od 32 sekundy słychać dokładnie o czym mowa - przyłożyłem telefon bezpośrednio do zasilacza), lecz głównie dzieje się tak pod obciążeniem (podczas grania w gry itd.). Chciałbym się was poradzić co z tym można zrobić, choć wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak wymiana tego zasilacza na nowy. Dodam, że czyściłem całą jednostkę oraz upewniłem się, że nie jest to żaden wentylator.

 

Specyfikacja:
 

Grafika: RTX 3060 MSI GAMING X

Procesor: Intel i5 10400f

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan

Płyta główna: MAG B560 TORPEDO

Pamięć RAM: GOODRAM IRDM X 32 GB 3200 Mhz

Dysk 1: NVME Lexar 512 GB

Dysk 2: NVME Samsung 970EVOPlus 512 GB

Obudowa: SilentiumPC Ventum VT2 TG ARGB

Zasilacz: SilentiumPC Elementum E2 550 W

 

Jeśli faktycznie jest to wadliwy zasilacz to prosiłbym o polecenie jakiegoś nowego, sensownego, który będzie pasować do tej obudowy oraz będzie mieć wszystkie niezbędne wtyczki do GPU itd. Dobrze gdyby był cichy.

 

Budżetu nie mam sztywno ustawionego, ale też nie potrzebuje dużych mocy, ponieważ jeśli będę chciał zrobić upgrade komputera to po prostu wymienię cały na nowy.

 

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam!

Kentashi
komentarz
komentarz

@anioł2009

Gdyby ode mnie to zależało to pewnie bym go nie dał do tego zestawu zważając na opinie o nim :P, ale zestaw jest z morele - zaryzykowałem i kupiłem gotowy. Poza tym zasilaczem to reszta wydaje się być jak najbardziej ok :P

 

Dzięki za polecenie tego be quiet, będę pewnie zamawiać niedługo.

anioł2009
komentarz
komentarz

Zamów z xkomu, w razie czego masz 14 dni na zwrot i wymianę na sztukę wolną od wad...Mówie bo KAŻDEMU zasilaczowi nieważne jakiej marki i za jaką cenę może cos dolegać. Aczkolwiek ja be quieta nigdy nie zwracałem.

Kentashi
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Ok, tak zrobię, tylko odsłuchałeś może to nagranie? Pytam, bo chciałbym mieć jeszcze większą pewność, że to faktycznie zasilacz już niedomaga.

anioł2009
komentarz
komentarz

@Kentashi Wyglada na to że to cewki albo transformator....Obstawiam transformator ale bez wglądu na żywo nie stwierdzę na 100%. Aczkolwiek konstrukcja chińskiego SAMA już na dzien dobry kwalifikuje się do wymiany zanim strzeli i zabierze podzespoły ze sobą.  W owocowym sklepie się nie kupuje, nauczka na przyszłość.

Kentashi
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dobra, zamówiłem tego be quiet! jutro będzie. Dzięki za pomoc, oby to było to! :P

Kentashi
komentarz
komentarz

@anioł2009

 

Wracam do wątku, ponieważ okazało się, że to nie zasilacz był problemem a karta graficzna i najprawdopodobniej jej cewki (na pewno nie wentylatory)... Co prawda po wymianie zasilacza dźwięk jest mniej donośny, ale wciąż da się usłyszeć (bez słuchawek). Stąd moje pytanie, czy to coś zmienia jeśli chodzi o wydajność / uszkodzenie GPU, czy jest to raczej kwestia tylko i wyłącznie denerwującego dźwięku? A może mógłbym w jakiś sposób spróbować to naprawić?

 

Zasilacz raczej zostawię, chyba nie ma sensu odsyłanie go z powrotem mimo, że ten Elementum jednak nie był wadliwy to po opiniach na jego temat chyba nie chcę ryzykować.

anioł2009
komentarz
komentarz

Psikus... Wymiana na pewno in plus. Cewki to tylko uprzykrzenie ..nie ma wplywu na wydajnosc. Kiedys cewki zalewalo sie klejem na gorąco ale czy dzis bym to zrobil.. nie wiem

Kentashi
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009

 

Jeśli to kwestia dźwięku to nie ma problemu, ewentualnie mógłbym odesłać na gwarancję i pożyczyć kartę od brata (RTX 3060 Ti), ale z tego co czytałem to nie zawsze reklamują piszczenie.

 

To jeszcze jedno pytanie, czy ten zasilacz: be quiet! System Power 10 550W - pod podaną powyżej specyfikację tylko zamiast RTX 3060 -> RTX 3060 Ti da radę? Czy lepiej nie ryzykować?

anioł2009
komentarz
komentarz

Spokojnie da radę z 3060ti. A co do cewek niestety producenci nie uznają tego jako wadę. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.