x-kom hosting

Gigabyte B450 AORUS ELITE v1 Dioda LED VGA

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: qustosz ,
pasq
utworzono
utworzono
Cześć. Od jakiegoś czasu występuje u mnie dziwny problem. Na płycie głównej świeci na czerwono dioda LED sygnalizująca VGA. Komputer normalnie bootuje do windowsa, gry nie wykrzaczają się pomimo że to świeci. Problem ustępuje po restarcie (w sensie nie świeci już), no ale poprzednio mi padło GPU i nie wiem czy mogło mieć to związek z tym warnem na mobo, bo samo gpu potrafiło łapać chore temperatury np. na rdzeniu do 90c a vram gddr6x do 95c. Łącząc kropki, obawiam się, że  mogło mieć to wpływ. Teraz mam Rtxa 4070 ti i temperatury to bajka, tyle że mam obawy, czy płyta za jakiś czas wykończy mi kolejne GPU (o ile to oczywiście było problemem). Wszystkie sterowniki dograne, bios najnowszy, jedyna ''ingerencja'' na biosie płyty to UV procka, XMP i włączony Resizeable BAR, ale z powyższym lub na stock- bez różnicy. Nie przedłużając już. Pacjent to:
 
mobo: B450 Aorus Elite v1
cpu: Ryzen 5 5600X
gpu: Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Aero OC
ram: 2x16 gb Crucial Ballistix 3600 MHz
psu: Krux generator 850w 80 plus gold
 
Jak myślicie. czy po prostu wymienić płytę na inną, dać sobie spokój, czy może ktoś z was miał taki problem? Szukanie solucji w internecie: wgraj nowy bios, wgraj najnowsze sterowniki chipsetu itd. Wszystko to robiłem i nie pomogło. Bios resetowany bateryjką, karta i procek wsadzane na nowo, RAM przekładany w różne sloty. Nawet podłączałem na przemian kablami HDMI i DisplayPort

pasq
komentarz
komentarz

Zero odpowiedzi :/

qustosz
komentarz
komentarz
2 godziny temu, pasq napisał:

Zero odpowiedzi :/

Cierpliwość to cnota  :) 

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Wszystko co mogłeś zrobiłeś. W rachubę wchodzi wymiana płyty tylko, tym bardziej że sporo osób narzekało na problemy z v1 tej płyty.

pasq
komentarz
komentarz

@anioł2009 jaką płytę byś polecił? Wciąż coś od gb? Ta ma tylko ponad pół roku, więc wyślę na gwarancję. Nie musi być koniecznie b550, ale jak najbardziej może być. Mam jeszcze 5800x3d na swapa, za tego 5600x więc może któryś model lepiej by sobie poradził z tym prockiem. Może nie jestem aż tak zielony w tematach, ale zaawansowanym nazwać mnie nie można (składałem pc po 7 letniej przerwie, gdzie kiedyś robiłem to niemal nałogowo ;d). 

  • 2 tygodnie później...
BiceQ
komentarz
komentarz (edytowane)

@pasq Wydaje mi się, że problem u Ciebie tkwi w tym, że dioda ci się zaświeca w momencie jak masz wyłączony monitor (co by wyjaśniało, że po restarcie się już nie świeci, bo podejrzewam, że wtedy monitor jest włączony przed samą procedurą POST). Jeśli tak jest to to jest normalne. Karta graficzna po prostu nie wychwytuje sygnału z monitora i krzyczy diodą VGA. Przerabiałem to samo u siebie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.