x-kom hosting

Dysk ssd/hdd jako dysk przenośny, backup danych

lukeboss
utworzono
utworzono

Cześć, szukam dysku który posłuży jako nośnik do zapisywania kopii dokumentów, zdjęć, filmów. Pojemność od 500 GB, może być ssd lub hdd, którego włożę w kieszeń, albo zabudowany dedykowany jako przenośny, przede wszystkim, żeby był trwały, budżet około 200 zł. Pomożecie? 

qustosz
komentarz
komentarz

SSD za 200zł minimum 500GB zewnętrzny to chyba za mało.

Nawet SSD SATA plus kieszeń ciężko będzie.

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeżeli na backup danych, to bardziej polecam HDD.

SSD jak padnie, to kaplica, a z HDD jeszcze jest szansa coś odzyskać.

 

Ja od siebie polecam przejściówkę SATA-USB i do tego najzwyklejszy dysk HDD 2,5 cala

Jest to o tyle wygodniejsze, że jedną przejściówkę możesz mieć pod wiele dysków. 

https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-usb-2-0-na-sata-2-5-ssd-10229606825

 

Dysk możesz zapakować w taką obudowę aby był bezpieczniejszy.

https://allegro.pl/oferta/obudowa-kieszen-dysku-xbox360-slim-2-5-xbox-360-12000175721

HAKELBERY
komentarz
komentarz

To juz lepiej dać przejsciowke usb/nvme i lexar 620 co da zapis odczyt 600mb/s allbo kupić 2.5calówke segata backup

lukeboss
komentarz
komentarz

@Mogeto ja mam kieszeń Kieszeń na dysk twardy - SATA 3,5'' / 2.5" - USB 3.0 - Ugreen, więc obojętnie co tam włożę, tylko co?

@qustosz Crucial MX500, albo Samsung Evo870? 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

evo870 ale cena wysoka.Crucial jest w promkach czesto.Roznica to 50mb w zapisie wiec niewiele

Mogeto
komentarz
komentarz
2 minuty temu, lukeboss napisał:

obojętnie co tam włożę, tylko co?

Bez różnicy. Wszystko co jest sprawne i nie ma bad sectorów.

 

Jeszcze raz wspominam, że w przypadku awarii z dyskiem SSD nic nie zrobisz, a z HDD jeszcze będzie szansa odzyskać.

lukeboss
komentarz
komentarz

@Mogeto czyli lepszy obojętny hdd? Od jakiegoś ssd MX500, Samsung Evo870

Mogeto
komentarz
komentarz

Ja zrozumiałem, że robisz backup i chowasz do szuflady.

Jeżeli to będzie backup, że raz skopiujesz i dysk pójdzie do szuflady, ewentualnie od czasu do czasu coś dokopiujesz - lepiej HDD.

Jeśli będziesz często używał i regularnie coś kopiował - to SSD. Tyle, że wtedy to będzie bardziej służyć Ci jak pendrive, a nie backup dysk.

 

 

lukeboss
komentarz
komentarz

 @Mogeto raz w miesiącu może byłby używany. Polecisz jakiś hdd?

Mavrik
komentarz
komentarz

Jak wyżej dysk ok, bo jest CMR. Należy unikać seagate (zwłaszcza rosewood), dysków SMR i tanich dysków HGST z allegro bo w czasie spoczynku wydają dziwne dźwięki.

Ale za to ten jest ok. https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-4tb-3-5-wd-ultrastar-dc-hc310-sata-13209824016 w CMR

Tylko i aż jest krótsza gwarancja, ale za 200zł masz 4TB. Oczywiście kopię zapasową najważniejszych rzeczy należy mieć na co najmniej 2 nośnikach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.