x-kom hosting

Czy warto aktualizować z Windows 10 do 11

JimmyS
utworzono
utworzono

Witam, jestem nowy i za ewentualne błędy przepraszam wszystkich :)
Mam obecnie Windows 10, ale zastanawiam się nad aktualizacją do 11 i czy opłaca się aktualizować, a dokładniej co można zyskać więcej w nowym systemie jakie są plusy i minusy? Bardzo dziękuję za pomoc, za podanie konkretów. Szczerze z jednej strony aktualizację bym zrobił, ale z drugiej jak coś by było nie tak to trochę lipnie, by sobie pogorszyć:lol2:

leelareso
komentarz
komentarz

Plus jest taki, że win 11 będzie miał wsparcie bo win 10 chyba odpada w 2024 albo 2025 roku

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Nie warto,klikania x2

Dam sobie paznokcie obciąć ze historia koło zatoczy w win 12 xD

qustosz
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, leelareso napisał:

Plus jest taki, że win 11 będzie miał wsparcie bo win 10 chyba odpada w 2024 albo 2025 roku

W10 w 2024 kończy wsparcie.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

padziernik 2025

JimmyS
komentarz
komentarz

Rozumiem, to póki co pozostaję z 10

qustosz
komentarz
komentarz

Portale robią afere, ze za rok to ja im ufam jak babce klozetowej :P 

Mogeto
komentarz
komentarz
11 godzin temu, JimmyS napisał:

Mam obecnie Windows 10, ale zastanawiam się nad aktualizacją do 11

Zależy jaka konfiguracja sprzętowa.

JimmyS
komentarz
komentarz

Acer Nitro 5 i5 11400H, RTX 3060, 32GB DDR4, Coś jeszcze potrzebne?

Mogeto
komentarz
komentarz

A to nie ma konieczności aktualizowania. Windows 11 potrafi lepiej zarządzać hybrydową budową procesora, ale ten procesor takowej nie posiada.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

 

  • 4 tygodnie później...
AnyDuck
komentarz
komentarz

@JimmyS moim zdaniem na nowej platformie warto instalować już 11 jak i przy instalacji od zera, jednak jeśli masz już 10 zainstalowaną to nie ruszałbym bym i dalej z niej korzystał, 11 ma swoje jakieś tam plusy, ale co chwila mi coś w niej nie działa(np. cały czas zmienia mi tryb zarządzania energią na oszczędzanie energii, daje najniższy pryiorytet przeglądarce przez co freezuje raz na jakiś czas, mimo że próbowałem z tym walczyć itp.)

qustosz
komentarz
komentarz

Mi tam wszystko śmiga w W11 i nie mam najmniejszych powodów do narzekania.

JimmyS
komentarz
komentarz

Mam 10, chyba ze zmianą systemu poczekam do końca wsparcia obecnego systemu, to samo zrobiłem z W7, po roku od zakończenia wsparcia zmieniłem dopiero na W10. Dzięki za pomoc.

qustosz
komentarz
komentarz

@JimmyS Jedna rzecz. Pamiętaj, że dla Microsoftu priorytetem dodawania nowości, poprawiania także bezpieczeństwa jest Windows 11. To oznacza, że w W10 mogą zawsze coś pominąć nie dodać czegoś. Chociażby czegokolwiek związanego z grami czy nowym sprzetem, a tym bardziej, ze oficjalnie planują W12.

JimmyS
komentarz
komentarz

Wiem o tym, ale mimo wszystko póki co pozostanę, a tym bardziej, że z tym dziadem się namęczyłem czasem. Zobaczę z biegiem czasu jak to będzie, może któregoś dnia się skuszę na zmianę.

qustosz
komentarz
komentarz

Do tego czasu W12 wyjdzie :D 

JimmyS
komentarz
komentarz

Jakoś mnie nie cieszy za bardzo skoro ma być tam AI ;)Nie cieszy mnie to, że wszędzie teraz to wpychają, dla mnie to żadna radość:P

qustosz
komentarz
komentarz
3 godziny temu, JimmyS napisał:

Jakoś mnie nie cieszy za bardzo skoro ma być tam AI ;)Nie cieszy mnie to, że wszędzie teraz to wpychają, dla mnie to żadna radość:P

Jakieś Ai było już z nami od Windows 7 tylko nazywało się Prywatność :P 

 

Ja wyznaje zasadę, że jak jak komuś przeszkadza wszelkie śledzenie, powinien zamknąć się w bunkrze nawet bez pradu bo to też nas śledzi :P :D będzie szczęsliwy, tylko za długo nie przeżyje moim zdaniem, bo nawet jak go brak pradu nie wykończy to własna psychika zmasakruje :P Z tym trudno walczyć i z potrzebami w 21 wieku.

  • Dobra wypowiedź 1
JimmyS
komentarz
komentarz

Ja nie mam zrycia na tle prywatności w systemach, ale rzygać się jak wszędzie Ai tam, tu sram. Jakby nie wiadomo co miało być, Wszechmogące we wszystkim, w muzyce, w fotografiach, no kurde bez przesady wychwalaniem tego:P To mnie drażni i wkurza najbardziej xD

qustosz
komentarz
komentarz

@JimmyS 21 wiek, to było do przewidzenia, że nami zawłądnie, gorzej, że wielkie korporacje świata robią na nas biedakach taką kasę, że nam w większosci się to nawet w kapustach nie mieści, że oni na nas robią tą sałatę :P

JimmyS
komentarz
komentarz

Mimo wszystko i tak przeginają, rzygną jeszcze tym AI, bo to się obróci przeciwko, może tego nie dożyję, ale to będzie kwestią czasu. W10, W11 może być, ale jakoś serio nie do końca mi się uśmiecha W12 z tą sztuczną inteligencją. Jakoś mnie to nic, a nic nie pociesza xD

AnyDuck
komentarz
komentarz (edytowane)

@JimmyS aktualne Ai co najwyżej może rozprawkę z polskiego napisać, to jest tylko analiza tego co jest dostępne w internecie i  zamiana tego na text w miarę przystępny dla każdego, prawdopodobieństwo że coś się złego stanie może być tylko w momencie w którym jakaś organizacja stworzy AI do celów militarnych lub zostanie dana wolna ręka w podejmowaniu decyzji, na co i tak aktualne sprzęty nie pozwalają bo to zbyt pożera pamięć obliczeniową

@qustosz

JimmyS
komentarz
komentarz

Mimo wszystko, nigdy tego nie popierałem... Może obecnie tak jest, ale mało idiotów brakuje na ziemi, aby wykorzystać w drugą stronę to. A technologia ciągle się rozwija i kwestią czasu będzie jak bez niczego sprzęt sobie z tym poradzi.

 

AnyDuck
komentarz
komentarz

@JimmyS prędzej ubije nas jakaś broń biologiczna która z laboratorium ucieknie albo zostanie użyta, postępu nie da się zatrzymać, chyba że on sam zatrzyma nas.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.