x-kom hosting

Pc nie bootuje sie

Dawid123x
utworzono
utworzono

Dzień dobry chciałem dzisiaj zamienić pamięć ram na inną komputer się nie włączył włożyłem stare kości i to samo próbowałem reset CMOS niestety też nic włącza się wiatraki działają światełko od dysku gasnie wiatraki od gpu przestają działać i oczywiście brak ekranu 

Cpu intel i5-3470

Gpu asus AMD rx570

Ram 2x4gb

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S1 s.1155

psu 500 w ocz technology 

leelareso
komentarz
komentarz

Do banku pamięci nic nie wpadło, jakiś paproch? Nie ruszyłeś/ nie odpiąłeś przypadkiem jakiegoś kabelka od płyty?

Dawid123x
komentarz
komentarz

Czyściłem sprawdzałem latarka nic nie widać żadnych paprochów i nic się nie odpielo :/

qustosz
komentarz
komentarz

Przydałoby się podpiąć jakiś inny zasilacz i zobaczyć czy pójdzie bo tak to można wróżyć z fusów.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Skoro kreci wentylatorem to wiadomo ze jest sprawny zasiilacz

Sprawdz kable,jak nic to wywal z obieg gpu

leelareso
komentarz
komentarz

spróbuj wywalić baterię na kilka minut odłącz też od prądu i poklikaj parę razy guzik power.

Dawid123x
komentarz
komentarz

Sprawdzone wywaliłem gpu i nic

 

Generalnie to wygląda tak że włącza się komp pali się Led od dysku na przednim panelu kręcą się wiatraki od gpu i po chwili krótkiej Led znika wiatraki od gpu przestają się kręcić głośno chodzi wiatrak od cpu i można wyłączyć jednym krótkim wciśnięciem guzika power czyli nic się nie bootuje

HAKELBERY
komentarz
komentarz

skro wentylator kreci ,dysk swieci jakiś czas a gpu kreci i przestaje to jesteś w windowsie

czyli kable lub gpu

Dawid123x
komentarz
komentarz

@leelareso teraz kliknąłem przycisk start przez 10 sekund i zostawię na kilka minut bez baterii 

@HAKELBERY No właśnie nie jestem bo po wciśnięciu power nie wylaczyl by sie w sekunde 

@HAKELBERY a dysk swieci caly czas migajac a w tym wypadku przestaje 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Piszesz chaotycznie.Co sie dzieje z pc?

leelareso
komentarz
komentarz

w skrócie mogę wywnioskować, że wziął i umyrł.

Dawid123x
komentarz
komentarz

@HAKELBERY tak jak wspomnialem juz wymienialem ram komp sie nie wlaczyl brak sygnału.Wrocilem do poprzedniego ramu lecz dalej brak sygnalu resetowalem cmos wiele razy juz komputer włącza się w taki sam sposób czyli jest zasilanie działają wiatraki brak sygnału na ekranie i nie bootuje się bios 

Zauważyłem też że po chwili przestaje się palić dioda na przednim panelu odpowiedzialna za informacje o dysku oraz przestają się kręcić wiatraki od karty graficznej tylko głośno chodzi wiatrak od procesora i 0 bootu

 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

To sprawez kable od procesora ,gpu i 24 pin

Po wyrzueniu gpu był reset biosu?

Dawid123x
komentarz
komentarz

Po wyrzuceniu gpu nie było resetu. Kable nie były ruszane sprawdzałem parę razy czy są dociśnięte wszystkie.komputer działał dzisiaj bez problemu 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

mógłbyś wrzucić zdjęcia płyty, jak i samych gniazd ramu, beeper daje jakiś sygnał wgl?

Dawid123x
komentarz
komentarz

20230502_215753.jpg

20230502_215739.jpg

Wydaje mi się że w pierwszym slocie w górnym rogu jest jakiś paproch ale nie mam sprężonego powietrza 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Banki wyglądają ok, martwi mnie samo przymocowanie płyty i braki śrub lub inne, powiedz co z tym speakerm  jakie i ile piknięć daje, Z tego co teraz można wywnioskować to mogłeś uwalić ścieżki przy wymianie kości ramu ( za mocno przycisnąłeś płytę i mogły paść. Próbowałeś może na jednej kości, jeden i drugi slot?? Ruszałeś coś jeszcze czy tylko te ramy, np pastę na procku zmieniałeś, radiator odkręcałeś etc?

Dawid123x
komentarz
komentarz

Nic prócz ramu nie robiłem i tak próbowałem na jednej kości oba sloty speaker nie daje żadnych pęknięć niestety

Piknieć* 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Już nie mam pomysłów, mogłeś uwalić ścieżki ( patrz na to, że to też stary sprzęt) albo coś z kablologią może być nie tak. Ostatecznie możesz podmienić zasilacz na inny.

Dawid123x
komentarz
komentarz

Klasycznie jak działa to lepiej nie ruszać zawsze się zapomina haha

  • Co? 2
leelareso
komentarz
komentarz

No nie? Tylko robić zgodnie ze sztuką. A u ciebie jak widziałem brakuje kołka (lub więcej), nie na wszystkie śruby poprzykręcane, nawet nie te co powinny być.

Dawid123x
komentarz
komentarz

Aktualnie się bootuje do systemu  ale No signal dalej jest eh

Dawid123x
komentarz
komentarz

Żeby zakończyć temat komputer naprawiłem wkoncu jak bootowal bez ekranu na pamięć  wszedłem.w bios i do ustawień fabrycznych przywróciłem dzięki za pomoc 

  • Co? 1
leelareso
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Dawid123x napisał:

wszedłem.w bios i do ustawień fabrycznych przywróciłem dzięki za pomoc

huh? Resetowanie przez zworki/ baterię właśnie to robi, więc coś mi się tu nie klei i to ostro =)

  • Haha 1
Dawid123x
komentarz
komentarz

Nie znam się na tyle żeby Ci wyjaśnić jak to zadziałało i masz racje też mi się zdawało że reset CMOS robi dokładnie to samo 

Narazie zadowolony ze wrocil do żywych pc 

  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.