x-kom hosting

Problem z trybem UEFI, Secure Boot

xs0z
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

 

Po instalacji systemu Windows 11 jakieś kilka miesięcy temu, wczoraj chciałem zagrać faceita. Niestety nie udało się tego zrobić, gdyż jak się okazało w płycie głównej tryb systemu ustawiony jest na CSM co uniemożliwia mi granie w gry, które wykorzystują zewnętrzne oprogramowanie do chronienia się przed cheaterami..

Nie dało mi to spokoju, gdyż z tego co mi wiadomo warunkiem zainstalowania Windowsa 11 jest uruchomiony BIOS w trybie UEFI wraz z Secure Bootem. Przed aktualizacją zakupiłem kartę graficzną i zaktualizowałem przy okazji BIOS (wrzesień, październik 2022)

Sprawdzałem w zarządzaniu komputerem i jak się okazało tryb systemu to UEFI! Do tego dysk sformatowany jest w GPT

Co takiego mogło się stać, że w BIOS jest inaczej i po jego zmianie na UEFI system nie startuje, a cała reszta wygląda jakby faktycznie miał być UEFI..

Czy jestem w stanie zmienić CSM na UEFI bez stawiania systemu od nowa?

 

Specyfikacja sprzętu:

AMD Ryzen 5 2600

MSI B450 A-Pro

RTX 3060TI 

 

Z góry dziękuje Wam za pomoc! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.